Поточна аналітика

«Кінець епохи бідності від Зеленського»: вкравши гроші на «Великому будівництві», Офіс Президента пропонує запровадити картки на продукти

Ініціатива, озвучена радником Зеленського з економічних питань Олегом Устенком (його син – депутат від «Слуги народу», який засвітився як українофоб, якого дуже дратує робота мовного омбудсмена) про запровадження програми «продуктових карток» для малозабезпечених категорій населення, дуже добре вписується в концепт «кінця епохи бідності» від Зеленського.

  • Його суть в тому, що кінець епохи бідності закінчився для сина няні дітей Зеленського Євгенія Брагара, покоївки Тетяни Грищенко, весільного фотографа Віталія Штепи і низки діячів розважального жанру.

  • До прикладу, у 2020 році 97 народних депутатів фракції «Слуга Народу» та члени їхніх сімей придбали елітні автомобілі, квартири, землю.

  • У 2021 році вони вже були обережніші в декларуванні, але також не бідували – у депутата від СН Андрія Клочка 70 річна мама придбала дві квартири у Києві, будинок, земельну ділянку і електромобіль «Тесла» на 14,5 млн. грн. Куратор «Великого будівництва» з Офісу Президента Кирило Тимошенко купив з дружиною біля Києва 27 соток землі і особняк на 354 кв. м. За 10 млн. грн.

А от для решти людей це означає продуктові картки.

Ця ініціатива виглядає, м’яко кажучи, дуже «по-Зеленському».

  • По-перше, дешевих продуктів не буває, це означає, що для забезпечення цих продуктових карток треба закласти кошти в Держбюджет для цільової компенсації різниці виробникам. Від того, яка сума буде закладена в бюджет на ці цілі, буде залежати, наскільки таких захід буде дієвим. Досі ми не побачили жодного урядового проекту щодо внесення змін до Закону про Держбюджет на 2022 рік.

  • По-друге, який механізм надання «продуктових карток». Так, було б ідеально, щоб це були віртуальні кошти, які отримуються через «Дію», як це анонсує радник Зеленського Устенко. Тільки проблема в тому, що додаток «Дія» доступний на смартфоні, а малозабезпечені не мають, як правило, смартфонів. Якщо ж ідеться про спеціальні банківські картки, то це суттєво здорожить саму процедуру. Варто зазначити, що з часу запровадження картки еПідтримки скоро вже пройшов місяць, а досі вакциновані пенсіонери по них не можуть отримати медикаменти.

  • По-третє, а де можна буде отоварити ці «електронні картки»? У визначених магазинах. А у селах такі торгівельні точки будуть? Ні. А ті, що будуть у містах, то біля них з’являться радянські черги.

Це все плата за некомпетентність команди Зеленського. В України є унікальні можливості енергетичного планування і запобігання енергетичним кризам, бо у нас є 13 підземних сховищ газу. За винятком одного – Вергунського – всі вони на контрольованій території, у них можна закачувати близько 37 млрд. куб. м газу. Такі унікальні можливості створення запасів газу має не кожна європейська держава. Якби в Україні була компетентна управлінська команда, якби гроші не витрачались на корупцію оточення Зеленського, то ми б могли закупити по ціні в 10 разів меншій, ніж сьогодні. І українські виробники не змушені були б зупиняти виробництво чи захмарно підвищувати ціни на свої продукти. Тим більше, що гроші на це були, але ці гроші пішли на «Велике будівництво». Звичайно, коли на 10 січня 2022 року в ПСГ лише 13,1 млрд. куб. м. газу (з них 1 млрд. куб. м – комерційний газ), то доводиться думати про продуктові карточки і модернізовані купони.