Поточна аналітика

Команда Зеленського продовжує боротися проти утвердження української мови як державної – у ВРУ розпочали процес усунення з посади Уповноваженого із захисту державної мови

22 листопада цього року група народних депутатів від СН зареєструвала проект закону, яким пропонує розширити перелік підстав усунення з посад Уповноваженого із захисту державної мови. Пропонується цей перелік доповнити такими пунктами:

1) визнання Кабінетом Міністрів України діяльності Уповноваженого незадовільною за результатами розгляду щорічного звіту (проект також пропонує запровадити такий звіт, хоча чомусь подібної практики звітування немає у жодного керівника ЦОВВ);

2) в інших випадках – за поданням Прем’єр-міністра України. Іншими словами, перелік підстав усунення мовного омбудсмена стає невичерпним.

Група депутатів, яка підписалася під цим проектом, дуже велика – 29 депутатів. Серед них такі як М. Бужанський, І. Аллахвердієва (героїня сексистських висловлювань Корнієнка і Арахамії), Є. Брагар (той, що пропонував розплачуватися домашніми улюбленцями за комунальні борги і був зупинений поліцією за кермом під дією речовин), «вбивця підприємців» Д. Гетьманцев і відома своїми мізантропічними поглядами Г. Третьякова. Останні двоє – керівники комітетів ВРУ.

Варто відзначити, що це не перший «наїзд» на мовного омбудсмена з боку «слуг».

  • 21 грудня 2020 року у ВРУ було зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (щодо скасування міри реагування у сфері обслуговування населення) № 4528, яким пропонувалося вилучити з Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» положення про накладення штрафів омбудсменом за невиконання Закону, у тому числі у сфері обслуговування.

  • Ідея проекту № 4528 належала також українофобу М. Бужанському, але його подали до ВРУ аж 28 (!!) депутатів від «Слуги народу», серед них – голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Очевидно, мовний омбудсмен – це один з найсильніших механізмів утвердження української мови як державної і саме тому це дуже дратує команду Зеленського.