Поточна аналітика

Корупція, війна на Донбасі, ціни і тарифи виходять на перші місця проблем людей у 2022 році

Згідно з опитуванням Інституту майбутнього, 52% опитаних відповіли, що в фінансовому плані за 2021 рік їх життя значно або скоріше погіршилось, для 36% – залишилось без мін, покращилося – для 10%.

Серед провалів української влади у 2021 року, українці називають: боротьбу з корупцією (24%), підвищення тарифів на ЖКП (20%), вакцинацію (14%), мирне врегулювання ситуації на Донбасі (14%), підвищення цін на товари і послуги (12%), боротьбу з олігархами (11%).

В той же час за результатами іншого опитування, проведеного групою «Рейтинг», 31% українців вважають, що прийдешній 2022 буде кращим ніж попередній. Ще третина (34%) думають, що нічого не зміниться, стільки ж (32%) вважають, що наступний рік буде гіршим, ніж 2021. Минулого року очікування були оптимістичніші: тоді 52% чекали, що 2021 рік буде кращим за 2020-ий.

Загалом 67% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 24% – у правильному. 9% – не визначилися. Найважливішими проблемами в країни є корупція (55%) і війна на Донбасі (51%). Крім того, економічна криза (32%), некомпетентність влади (31%), епідемія коронавірусу (27%), вплив олігархів на політику (24%) та неякісна медицина (24%).

Таким чином, влада «слуг» докерувалася до того, що дві третини населення вважає, що країна рухається не в тому напрямку. Воно й не дивно, бо більшість обіцянок щодо непідвищення тарифів на «комуналку», боротьба з олігархами не виконана, ба більше того, у людей виникає відчуття, що корупції в країні стало ще більше, і боротьби з нею влада просто не проводить.

Але найгірше те, що через некомпетентність влади і їх дилетантство, люди не мають впевненості у завтрашньому дні. Влада через провальну компанію з вакцинацією, безкарність чиновників, відсутність прогресу з мирного врегулювання на Донбасі втілює в свідомість населення невпевненість та страх. «А що ж буде далі за такої неефективної політики?».

Крім того, страх за майбутнє і невпевненість у наступному році викликають і внутрішньополітичні чвари «Слуг народу». Відкол Разумкова та фактична відсутність монобільшості у ВР, свідчать про посилення внутрішньополітичної боротьби в команді «слуг» і намагання перетягнути ті чи інші сфери впливу між основними гравцями колишньої команди Зеленського.

Саме тому, зараз з’явилися необґрунтовані політично заангажовані рішення щодо виголошення підозри Петру Порошенку. Цим рішенням Зеленський прагне хоч трохи відволікти увагу населення від обвинувачень наближених до нього і до державної таємниці екс-заступника міністра внутрішніх справ Гогіашвілі та Голови ГУР Буданова, від зростаючих тарифів на житлово-комунальні послуги, від наростаючої напруги від військової агресії з боку РФ та від інших проблем.