Поточна аналітика

Кошти міжнародних донорів мають витрачатися прозоро і на підтримку основних напрямків, які найбільш постраждали від недолугого керівництва Зеленського

Єврокомісія прийняла рішення про надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро. Європейський Союз в грудні 2020 року виплатив Україні перший транш «надзвичайної» макрофінансової допомоги в 600 млн євро. В цілому програма передбачає надання Україні допомоги на 1,2 млрд євро.

  • Крім того, за інформацією Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна очікує, що черговий транш за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом ($750 млн) може надійти наприкінці листопада або на початку грудня.

У цьому зв’язку важливо, як саме будуть витрачатися ці кошти.

Окрім використання їх для стабільності грошової одиниці та повернення попередньо запозичених коштів, вони мають бути спрямовані на підтримку основних напрямків, які найбільш постраждали від недолугого керівництва Зеленського:

  • Для збільшення виплат військовим, перед якими борг сягнув уже 1,5 млрд грн;
  • Для підтримки медиків, борг перед якими – вже понад 300 млн грн;
  • Для виплати додаткової 13 пенсії тим, хто отримує пенсію нижче середньої – для компенсації втрат від постійного перенесення підвищення пенсій владою;
  • Для виплати субсидій усім, для кого ЖКГ займають більше 15% витрат сімейного бюджету.

Притому ці витрати мають бути здійснені вже цього року, зважаючи на значне підвищення тарифів (вартість газу в Європі перевищила 900 дол за 1000 м3), а отже – і цін.