Поточна аналітика

Ініціатива Кравчука щодо референдуму про «долю Криму і Донбасу» нагадують дії, вчинені з метою зміни меж території України

Л.Кравчук в ефірі каналу «Україна 24» 31 січня заявив: “Має бути на референдумі так сказано, що народ за те, щоб Україна була цільною, незалежною, з поверненням її територій. Ось головне питання референдуму, а не яким способом це робити. Спосіб має представити вже держава, влада, Верховна Рада. А народ має сказати: “Ні, цього не може бути, вся територія України є цільною і незалежною і вона має належати Україні”.

Ця заява – це явка з повинною за вчинення злочину, передбаченого статтею 110 Кримінального кодексу України «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» – «умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій». За це передбачено відповідальність – від трьох до п’яти років тюрми з конфіскацією майна або без такої.

Те, що Україна – неподільна держава, це давно зафіксовано в Конституції, і жодних підтверджень на референдумі не потребує. Та це ще раз підтверджує обґрунтованість побоювань «ЄС» і інших противників закону про народовладдя через всеукраїнський референдум від Зеленського – замість розумної державної політики нам пропонують референдумний білий шум.

Варто відзначити, що заява Кравчука, голови делегації України в ТКГ, по референдуму щодо територій з’явилася тоді, коли на фронті повністю спростовується брехня Зеленського і Кравчука по перемир’я на Донбасі – рівень втрат ЗСУ на фронті вже такий самий як у деякі місяці до перемир’я 27 липня 2020 року. За 20 днів січня 2021 року у нас троє вбитих і дев’ять поранених.

Бойові втрати українських військових в зоні ООС 1-21 січня 2021 року

11 січня1 загиблий (Олег Андрієнко з Запоріжжя)
12 січня1 поранений
14 січня1 поранений
15 січня1 поранений
20 січня1 поранений
21 січня1 загиблий (Олександр Отрепєв, Миколаївська область)
25 січня1 важкопоранений
26 січня1 загиблий (Роман Дзюбенко), був важкопоранений, помер 30 січня
29 січня2 поранених (осколки від ВОГ з безпілотника)
30 січня2 поранених

Л. Кравчук – це спосіб тестування Зеленським і К громадської думки, щоб визначити межі можливого. Нагадаємо, що влітку 2020 року Леонід Кравчук потішив новими «ініціативами» щодо врегулювання ситуації на Донбасі – Фонд відбудови Донбасу і створення в ОРДЛО вільної економічної зони. Потім Кравчук в інтерв’ю Українському радіо заявив, що “якщо якась гуманітарна катастрофа станеться, пов’язана з водою, то людям можемо дати воду (в Крим)”.

Кравчук є дуже слабким і неефективним переговорником, у тому числі з сепаратистами. Саме при Кравчуку на початку 90-х років сформувалася «мєшковщина» в Криму і Кравчук цьому ніяк не запобіг. Його поступки кримським сепаратистам ще на посаді голови ВРУ (надання Кримській АО статусу автономної республіки на початку 1991 року) лише розпалили апетити і привели до неконтрольованості Криму. Лише прихід до влади Кучми поклав кінець «мєшковщині» і поверненню Криму в українську юрисдикцію. Кравчук проявив себе повністю профнепридатним переговорником і в частині ядерного роззброєння України. Україна, яка мала третій в світі ядерний потенціал, 1281 ядерну боєголовку, фактично, за безцінь позбулася його завдяки саме Кравчуку.