Поточна аналітика

Заява Кравчука про відсутність перемир’я і про неможливість поступками зупинити Росію – явка з повинною Зеленського за брехню про те, що миру на Донбасі можна добитися діалогом з Путіним і «просто переставши стріляти»

Экс-президент Украины Леонид Кравчук во время юбилейной академии по случаю 90-летия почетного патриарха Православной церкви Украины Блаженнейшего Филарета, в Киеве, 23 января 2019 г. Фото Маркив Михаил / POOL / УНИАН

Вчора керівник української делегації в ТКГ Л.Кравчук зробив кілька резонансних заяв. Насамперед, він визнав нарешті, що перемир’я на Донбасі, яким так хвалився Зеленський, не існує: “Перемир’я вже просто немає. Ми не можемо далі вдавати, що воно є. Треба говорити правду, біле називати білим, а чорне – чорним». Ну, очевидно, важко, вже стало говорити про перемир’я, коли з українського боку за місяць втрати – 7 загиблих, 15 поранених, 1 викрали прямо з опорного пункту.

Але вартує на увагу ще одна дуже важлива заява: «Росія воює 150 років. За цей час, окрім тиску і примусу до миру, вона нічого не використовувала. Не треба думати, що якщо ми будемо поступатися, вони стануть більш поступливими».

Як же ж з попередніми заявами самого Кравчука, зробленими у серпні 2020 року: «Я уважно слухаю всіх росіян: президента, міністра закордонних справ, Козака, Гризлова. Я відчуваю, що вони хочуть, щоб на Донбасі був мир»?

А як же ж заявами Зеленського про те, що війну на Донбасі реально зупинити «посередині зійшовшись з Путіним»? Про те, що ця війна тому, що «хтось заробляє на війні»?

І зовсім недавно, трохи більше року тому, у грудні 2019 року, Зеленський говорив дослівно таке: «Я впевнений, що він (Путін) мене зрозумів, дуже прозоро зрозумів. Здається, що коли такий контакт, очі в очі, ти одразу розумієш, хто перед тобою, що за людина. Попри всі дані розвідки. Мені здається, що він мене зрозумів. І він розуміє, що треба закінчити цю війну».

«ЄС» вимагає скликання спеціального засідання ВРУ, на якому Зеленський повинен відзвітувати про реалізацію своїх обіцянок по припинення війни на Донбасі. Вже скоро 2 роки діяльності «голуба миру»…