
Росія починає розуміти, що їх газовий шантаж не спрацьовує, і Європа не буде йти у них на газовому повідку. А дії росії у газовій та енергетичній сфері загалом відносно Заходу лише зближують країни ЄС.
Політика Європи на газовому ринку стає спрямованою на позбавлення залежності від російських енергоресурсів. І навіть російські ЗМІ не можуть приховати це. Ось декілька новин газового ринку з російських сайтів:
- Італія планує подвоїти обсяг закупівель газу в Алжирі. Після початку військової операції Росії в Україні уряд Італії поставив завдання в гранично стислий термін звільнитися від залежності від газу, що імпортується з РФ.
- Угорщина планує зменшити залежність від російського газу.
- Іспанія готується до повного припинення постачання російського газу до Європи.
- Єврокомісія запропонувала обмежити ціну на газ із росії 50 євро за мегават-годину (близько 512 доларів за тисячу кубометрів), що приблизно в п’ять разів нижче за біржові ціни.
- Макрон заявив, що частка газу з Росії на європейському ринку знизилася з 50 до 9%.
Схоже, російський газовий шантаж дуже серйозно занепокоїв країни ЄС. І Росія забуває, що зазвичай ніяких перемовин з терористами і ніякі умови терористів виконувати не будуть. А мова газового шантажу – це як раз і є мова терористів.
Більше того, дії росії на нафтогазовому ринку ЄС підштовхують країни Заходу до запровадження додаткових санкцій, серед яких, зокрема, є й повна відмова від енергоресурсів з росії, а також підштовхують до прийняття урядами США та ЄС рішення про визнання рф країною спонсором тероризму. Лише спільними діями у військовій, енергетичній, соціальній та економічній сферах України, ЄС та іншими країнами світу можна зупинити російського агресора.