Поточна аналітика

Країни ЄС поступово відмовляються від російського газу

Росія починає розуміти, що їх газовий шантаж не спрацьовує, і Європа не буде йти у них на газовому повідку. А дії росії у газовій та енергетичній сфері загалом відносно Заходу лише зближують країни ЄС.

Політика Європи на газовому ринку стає спрямованою на позбавлення залежності від російських енергоресурсів. І навіть російські ЗМІ не можуть приховати це. Ось декілька новин газового ринку з російських сайтів:

Схоже, російський газовий шантаж дуже серйозно занепокоїв країни ЄС. І Росія забуває, що зазвичай ніяких перемовин з терористами і ніякі умови терористів виконувати не будуть. А мова газового шантажу – це як раз і є мова терористів.

Більше того, дії росії на нафтогазовому ринку ЄС підштовхують країни Заходу до запровадження додаткових санкцій, серед яких, зокрема, є й повна відмова від енергоресурсів з росії, а також підштовхують до прийняття урядами США та ЄС рішення про визнання рф країною спонсором тероризму. Лише спільними діями у військовій, енергетичній, соціальній та економічній сферах України, ЄС та іншими країнами світу можна зупинити російського агресора.