
Зокрема продажі російської сталі до Китаю у 2024 році обвалився удвічі.
За даними китайської митної статистики за підсумками 2024 року експорт чорних металів із росії до Китаю скоротився вдвічі, склавши лише $369 млн. Це мінімальний показник із 2019 року.
Найбільше зниження експорту пов’язане зі скороченням постачання напівфабрикатів із заліза чи нелегованої сталі, обсяги яких зменшилися на 54% — до $200,4 млн.
Зокрема експорт плоского прокату з легованої сталі скоротився у вісім разів, досягнувши $14,1 млн, а постачання чавуну у первинних формах повністю припинилися у 2024 році.
Сумарно втрачені обсяги експорту чавуну та сталі з росії до Китаю становили $408,9 млн.
Навіть Казахстан продав до Китаю чорних металів на $1,8 млрд. Тобто майже у 5 разів більше, аніж компанії з росії.
Загалом за підсумками 2024 року росія посіла лише десяте місце серед експортерів чорних металів до Китаю.
Крім того, росія стала єдиною країною-експортером вугілля до Китаю, чиї поставки у 2024 році скоротилися.
Експорт вугілля з рф знизився на 7%, склавши 95,1 млн. тон.
Причому це також відбулося незважаючи на рекордний загальний обсяг імпорту вугілля до Китаю минулого року (до 543 млн. тон або на 14% порівняно з 2023 роком.
Понад те, зменшення російських поставок відбулося також на тлі нарощування продажів із сусідньої Монголії, яка збільшила поставки на 19%.
Зменшення обсягів закупівель в рф на тлі збільшення імпорту із сусідніх країн свідчить, що ключовим мотивом є токсичність російських контрагентів в умовпх санкцій.
російська продукція створює проблеми як під час розрахунків, так і у плані ризиків потрапляння під вторинні санкції. Тож за наявності прийнятної альтернативи компанії з КНР воліють відмовлятися від аналогів із рф.