Поточна аналітика

Місцеві вибори 2020

Виборці почали повертатись до ідеологічних партій і місцевих політичних еліт, які довели свою ефективність

  • Чергові місцеві вибори до рад обласних центрів і парламентські вибори у 208 окрузі принесли погану новину для В.Зеленського – шоу-політика втрачає популярність серед виборців.
  • «Голосування по приколу» відходить у минуле. Легко голосувати «по приколу», коли відбито агресію, коли створено надійну армію, коли росте ВВП, мінімальна і середня зарплата. Значно важче голосувати «по приколу», коли війна продовжується, коли очевидна безсилість влади перед пандемією,  коли курс гривні знижується майже щодня, а незначне підвищення зарплати з’їдає інфляція.
  • Ілюстрацією ставки на шоу став Київ. Виборчі шоу-проєкти І.Верещук, А.Пальчевського, які не мали змісту, не пройшли перевірку виборчими дільницями.
  • На прикладі «Європейської солідарності» можна побачити, як всеукраїнська партія з дуже високим рівнем підтримки не лише в західній і центральній Україні, а й у південно-східних регіонах, в Одесі, Миколаєві, Дніпрі, Запоріжжі, Сумах, Харкові, впевнено заходить у міські ради і формує свої фракції. «ЄС» мала б значно вищий результат в обласних центрах, якщо б не ідеологічні клони– регіональні партії. Такі як «УДАР» у Києві, «Пропозиція» у Миколаєві, Дніпрі, Чернівцях, «Європейська стратегія Гройсмана» у Вінниці; великою мірою це стосується «Свободи» в Івано-Франківську, Тернополі і Хмельницькому, де партія асоціюється з популярними міськими головами Марцинківим, Надалом і Семчишиним. Нагадаємо, йдеться про партію «ЄС», яка з травня 2019 року піддається реальним репресіям, лідер якої П.Порошенко став фігурантом по майже 60 пустопорожнімкримінальним провадженням.
  • Партія П.Порошенка заклала важливий прецедент та зламала тридцятирічну українську «традицію», коли «партія влади», яка формувалася навколо чинного президента, зникала буквально за кілька місяців після того як «патрон» залишав свою посаду. Так відбувалося з НДП, СДПУ(о), «Нашою Україною», Партією регіонів. Але «ЄС» не лише не зникла з політичної арени, а навпаки – набрала сил, продемонструвавши свою дієвість та реальність.
  • Щодо ситуації з партією «Слуги народу» у південно-східних областях, то  перерозподіл її електорату відбувається на користь більш проросійських проектів – ОПЗЖ, партія Шарія. І поразка владної партії «Слуга народу» відбулася в умовах використання адміністративного і адміністративно-фінансового ресурсу. Це стосується участі президента В.Зеленського як ВІП-агітатора у виборчій кампанії партії, це стосується проєкту «Велике будівництво», це стосується проєкту  «5 питань від Зеленського».
  • Місцеві вибори 2020 року не має створювати ілюзії перемоги місцевого самоврядування. Бій за місцеве самоврядування ще попереду. Це і бій за Київ, це і бій за міста обласного значення.