
П’ятий президент України Петро Порошенко, перебуваючи з робочим візитом до ЄС, активно просуває українські інтереси на всіх доступних майданчиках, доносячи до політиків та жителів європейських країн позицію нашої держави.
Серед головних тем зустрічей лідера партії «Європейська Солідарність» – у Люксембурзі під час сесії у Парламентській асамблеї НАТО, на зустрічі із Заступником Генсека НАТО, зустрічі з делегацією Європейського парламенту чи на зустрічах з європейськими політиками у Брюсселі – порядок денний інтеграції України до Європейського Союзу, стан реформ у нашій державі та шляхи збільшення допомоги з боку ЄС для відсічі російської агресії, в тому числі значне посилення економічних та секторальних санкцій проти агресора, а також післявоєнне відновлення України.
Ключові тези, які озвучив П’ятий президент:
- Україна має стати наступним після Фінляндії та Швеції членом НАТО. Зараз не йдеться про можливість, зараз йдеться про те, як зробити це якнайшвидше.
- Єдиний формат мирних переговорів – це переговори про членство України в НАТО.
- У світі не існує інших форм безпекових гарантій, ніж членство України в НАТО. Не потрібно витрачати час на обговорення якихось альтернатив – це шлях на манівці і повторення Будапештського меморандуму.
- Український народ на цій війні захищає європейські цінності, тому ще до кінця цього року мають розпочатися перші переговори про вступ України до ЄС.
- Україна заслужила членства в НАТО уже 9 років, боронячи безпеку цілого континенту від російської орди. Усі країни-члени НАТО наразі захищені не статтею 5 альянсу від російської агресії – їх захищає синьо-жовтий щит українських солдатів. Ми склали іспити на шляху до НАТО не на військових симуляторах, а в реальних боях. Щодня ми платимо за членство в Альянсі найдорожчим – життям наших воїнів.
- Тому Альянс має бути зацікавлений надати членство Україні. Якщо в НАТО багато років стверджували, що двері альянсу для України відкриті, то просте прохання – дайте нам зайти. Лише це веде Україну до миру, а нас усіх – до перемоги.
- Зміни до Конституції України щодо членства України в ЄС та НАТО були правильними і своєчасними. І двері НАТО для України мають бути відкриті, в тому числі і тому, що в Конституції України записано майбутнє членство України в НАТО.
- Європі не потрібно боятися поразки путіна та його кліки. Як і не потрібно боятися членства нашої держави в НАТО. Лише з Україною в складі Альянсу можна гарантувати мир, безпеку і стабільність як для України, так і всього Вільного світу.