
Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова зареєструвала законопроект № 6539 від 21.01.2022 «Про домогосподарство (домоекономіку)». Законопроектом передбачається створення правового механізму функціонування домогосподарств (домоекономік) в Україні.
Одне з ноу-хау законопроекту – подання податкових декларацій домогосподарствами. Нібито добровільне. Але законопроект чітко визначає, що члени домогосподарства мають або реєструватися ФОП, або подавати декларації домогосподарства, якщо надають такі послуги: 1) перукарські та косметологічні послуги; 2) юридичні консультації; 3) послуги домашньої прислуги; 4) догляд за хворими або немічними особами; 5) надання індивідуальних уроків (репетитора); 6) індивідуальне виховання дітей (гувернер); 7) послуги, пов’язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням; 8) ремонт взуття, одягу, ін.; 9) технічне обслуговування і ремонт музичних інструментів; 10) послуги з прання та прасування білизни та інших текстильних виробів; 11) роздрібна торгівля продовольчими та непродовольчими товарами з лотків і на ринках; 12) послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, послуги з перевезення вантажу; 13) діяльність у сфері ресторанного господарства тощо.
Як бачимо, з переліку, готується новий удар по приватній ініціативі людей, які замість того, щоб сидіти на шиї в держави, самі дають собі раду. Особливо цинічним виглядає спроба ініціатора проекту Третьякової і групи товаришів з СН – Гетьманцева, Брагара, ін. змушувати подавати податкові декларації людей, які доглядають лежачих хворих.
Серед іншого, подібні законопроекти демонструють цинізм команди Зеленського і справжнє ставлення до людей, яким вони обіцяли безмежне щастя.
- Сам факт перебування досі на посаді голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г. Третьякової – це ганьба і нонсенс для парламенту. Вона відзначилася низкою антисоціальних заяв:
1) позбавити статусу учасників бойових дій воїнів АТО-ООС, які служать за контрактом: «Ми за аудит держави в цілому, зокрема пільг та соціальних виплат, які нині надають військовослужбовцям. Слід передивитися і перелік пільговиків. Якщо це був контракт, і людина свідомо йшла на отримання високого грошового забезпечення, продавала свою найману силу для того, щоб захищати країну, – це був його вибір і тільки так». Цю заяву було зроблено ще у жовтні 2019 році – за 2 роки жодної реакції;
2) у травні 2020 року у своєму виступі для Київської школи економіки Г. Третьякова розмірковувала про народження «дітей низької якості»: «Коли народження дитини відбувається не для того, щоб дати дитині освіту, а народжують дитину, щоб отримати матеріальну допомогу, то ми отримуємо, я скажу так жорстко, ми отримуємо дітей дуже низької якості, і це призводять до того, що вони теж сідають на публічні кошти». І наводила нібито приклад Сінгапуру, де «Лі Куан Ю стерилізував жінок, у яких не було вищої освіти». До речі, це брехня, ніхто примусової стерилізації в Сінгапурі на цій основі не проводив;
3) у червні 2021 року на питання журналістів, якою має бути зарплата українців, щоби забезпечити гідне життя, Третьякова заявила: «На сьогодні на фізіологічному рівні, я вважаю, що цей рівень повинен бути 5-5,5 тисяч гривень. Але я орієнтуюся не на фізіологічний рівень прожиткового рівня, а на соціальний чи національний, і вважаю, що він зараз повинен становити не менше, ніж 43-50% від середньої зарплати, що означає, що він повинен бути на рівні 6-7 тисяч гривень»;
4) 8 жовтня народні депутати від групи «Партія «За майбутнє»« – олігархічні партнери фракції СН – заявили, що нардеп від «Слуги народу» Галина Третьякова в партійному чаті «СН» прокоментувала смерть Антона Полякова фразою: «На одного ворога менше», є лише останнім скандалом серед багатьох інших, в яких фігурувала Третьякова (до речі, після цього Третьякова заявила, що не вважає, що повинна вибачатись перед суспільством за ці слова).
- Є.Брагар же прославився тим, що 1 лютого 2020 року в ефірі 112 каналу пропонував пенсіонерці продати собаку, аби сплатити комірне.
- За словами А. Богдана, Є. Брагар став народним депутатом тільки тому, що його мама доглядала дітей Зеленського, а інша народна депутатка від «СН» з Житомирщини Тетяна Грищенко працювала покоївкою, нянею.