Поточна аналітика

Міжнародний Трибунал над путіним та лукашенком все ще у стадії дискусій та очікування

У останні дні в медіа жодного разу не порушувалося питання щодо Міжнародного трибуналу над путіним і лукашенко. Єдине, що турбує уряд – це отримання коштів міжнародної допомоги. Останні повідомлення від Генеральної секретарки Ради Європи, Марії Пейчинович-Бурич, свідчать про те, що формування майбутнього міжнародного трибуналу над очільником кремля, володимиром путіним, та самопроголошеним президентом Білорусі, олександром лукашенком, усе ще залишається на рівні дискусій.

Неспроможність влади та уряду ефективно працювати на міжнародній арені ставить під загрозу справедливість у засудженні диктаторів. Замість рішучих кроків, які ведуть до початку роботи трибуналу, міжнародні та іноземні партнери України обирають шлях безкінечних обговорень, які можуть погрузнути у бюрократії. Тим більше, що активних дій, які б стимулювали пришвидшення процесу, з боку України не видно.

У Лондоні вже розглядають можливість створення Спеціального міжнародного трибуналу для суду над керівництвом росії. Але ці зусилля потенційно можуть загубитися і випасти з міжнародного інформаційного контексту, якщо уряд і Президент України не почнуть діяти оперативно, не будуть надавати додатковий доказів злочинів путіна, а також будуть неактивно сприяти створенню трибуналу.