Поточна аналітика

На другому році повномасштабної війни у Зеленського так і не спромоглися виробити ефективних механізмів допомоги тим, хто втратив житло у результаті російських ударів

У результаті, як свідчать усе нові й нові сюжети в ЗМІ, замість необхідної підтримки постраждалі отримують від держави чергові кола бюрократичних відмовок і залишаються сам на сам із проблемою.

Зокрема уже понад пів року після трагедії і боротьби за бодай якусь допомогу та компенсації у мешканців Запоріжжя з багатоповерхівки за адресою Зестафонська, 8. Ракета зруйнувала 1 під’їзд повністю, сусідній дуже сильно пошкодила.

Проте саме ті, хто постраждав найбільше, мають і найбільше складнощів з отриманням виплат. За словами  мешканців про їхній розбитий будинок та його жителів у владі взагалі забули на чотири місяці, згадали після трагедії Дніпрі, коли люди почали бунтувати.

Адвокат потерпілих повідомляє, що на колективні звернення до органів влади, щодо відсутності компенсацій за зруйноване житло надходять лише формальні відписки, які не несуть в собі жодної інформації щодо сум компенсації чи термінів їх отримання, саме. Жодна зі структур немає розуміння, як з цим працювати та який алгоритм дій для вирішення проблеми.

Частині мешканців, які звертаються по допомогу, у державних структурах кажуть, документи не підтягуються і вони не знають, як вирішувати їхні проблеми.

Міська влада призначала щомісячну допомогу, але частина мешканців ці виплати отримати не змогла наприклад через смерть у результаті атаки одного із подружжя, якщо ті були власниками житла.

У результаті сім’ї, які часто залишилися без даху над головою та засобів до існування ще й позбавлені будь-яких компенсаційних виплат до вступу у права спадщини. Позбавлені можливості отримати компенсацію й мешканці неприватизованих квартир.

І ситуація в Запоріжжі не унікальна. Досі не вирішеними залишаються проблеми людей, які втратили житло в результаті російських атак і в інших регіонах країни. Зокрема й під Києвом.