Поточна аналітика

На покриття заборгованості перед військовими передбачено вчетверо менше коштів, ніж на «крадівництво»

Відомо, що «зелена» влада доцарювалася до того, що в бюджеті катастрофічно не вистачає грошей. Борги перед бюджетниками сягають мільярдних цифр. При цьому найбільша заборгованість накопичена перед тими, хто перебуває на передовій – медиками та військовими.

У 2021 р. вперше з 2014 р. перестали вчасно виплачувати компенсації за винайм житла, речові та інші соціальні виплати.

  • Нагадаємо також, що на сьогодні грошове забезпечення солдата на 27% менше середньої зарплати по Україні, а зарплати військовим останній раз підвищували ще за президенства Порошенка.

Уряд тривалий час заперечував наявність боргів, звинувачуючи опозицію у брехні. Прем’єр-міністр від монобільшості Зеленського Денис Шмигаль заявив, що що боргів по виплатах військовим немає і бути не може, а бюджету ЗСУ цілком достатньо.

Допоки ситуація не почала набувати катастрофічних рис, а правду про мільярдні борги вже не було змоги приховувати навіть в умовах «зеленої» цензури у ЗМІ.

  • Спочатку Міноборони, а згодом і Зеленський (який видав указ про ліквідацію боргів) змушені були визнати правоту «Європейської солідарності».

Наразі у Міністерстві оборони стверджують, що станом на 1 жовтня заборгованість перед військовими становить понад 2,1 млрд гривень.

З 12 жовтня військове відомство повідомило, що почало гасити «неіснуючі» борги перед військовими по оздоровчим, виплатам за перший контракт, матеріальній допомозі і компенсації за піднайом. Річ у тому, що 12 жовтня на підпис президенту був направлений закон, який «слуги» нарешті спромоглися проголосувати 8 жовтня, який серед іншого збільшує наявний бюджет Міністерства оборони.

Щоправда, навіть в цій ситуації «команда Зе» не втрималася від того, аби трохи збрехати і трохи вкрасти.

  • Вчора пересічним громадянам повідомили, що у зв’язку з небувалим «перевиконанням дохідної частини державного бюджету до кінця поточного року майже на 40 млрд грн Верховна Рада збільшила фінансування нагальних потреб, зокрема соціальної підтримки населення, виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та реалізації інфраструктурних проектів».
  • Закон все одно не вирішує проблеми, оскільки на загал на утримання армії у 2021 році не вистачає 7,1 млрд грн, про що повідомив заступник міністра оборони Олександр Носов, а згодом підтвердив і міністр. З них на грошове утримання – до кінця поточного року не вистачає 5,7 млрд грн.
  • На сайті ОП повідомляється, що на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України передбачено 4,1 млрд грн. Однак в реальності йдеться про те, що виділили 3,8 млрд грн., а решту добрали з рахунок перерозподілу бюджету оборонного відомства за рахунок коштів, передбачених на закупівлі озброєння і будівництва житла. Вочевидь, що й решту 1,6 млрд Міністерству також доведеться перерозподіляти з інших статей. Тобто нестачу коштів вирішуватимуть за рахунок обороноздатності країни.

Цинізм чинної влади полягає у тому, що згаданим законом про зміни до бюджету було виділено додаткових 15 млрд. (тобто приблизно учетверо більше) на «Велике крадівництво», яке стало джерелом для активного «дерибану». Навіть на свої округи депутати передбачили більшу суму (4 млрд. грн.), аніж для армії.