Зокрема, внутрішній звіт, підготовлений для зустрічі 30 серпня високопосадовців РФ, показує значно гіршу картину, аніж офіційні особи у своїх публічних заявах. Міністр економічного розвитку Максим Решетников, відповідаючи журналістам, назвав прогнози зі звіту «аналітичними оцінками, які ми використовували для розрахунку того, що станеться, якщо ми не будемо чинити опір, нічого не робити». Однак у такий спосіб не став приховувати і визнав наявність такого звіту.
Два з трьох сценаріїв у звіті показують, що наступного року цьогорічний спад, який був викликаний санкціями, не лише не буде подоланий, але й прискориться, а економіка повернеться на довоєнний рівень лише наприкінці десятиліття або й у наступному.
За «інерційним» сценарієм наступного року економіка досягне дна на 8,3% нижче рівня 2021 року, тоді як за «стресовим» сценарієм навіть у 2024 році ВВП країни буде все ще на 11,9% нижчим рівня 2021 року.
У звіті попереджається про «зменшення обсягів виробництва в ряді експортно-орієнтованих секторів» протягом наступного року-двох, починаючи від нафти і газу і закінчуючи металургією, хімічною промисловістю та виробами з деревини. Хоча пізніше можливе деяке відновлення, «ці сектори перестануть бути рушійними силами економіки». Наприклад лише виробники металів втрачають від обмежень $5,7 млрд на рік, йдеться у звіті.
Окрім самих обмежень, які охоплюють приблизно чверть імпорту та експорту, у звіті детально описано, як росія зараз стикається з «блокадою», яка «вплинула практично на всі види транспорту», усе більше відрізаючи економіку рф від світового ринку.
Для імпорту «основним короткостроковим ризиком є призупинення виробництва через відсутність імпортної сировини та комплектуючих». Зокрема, близько 80% внутрішнього виробництва у фармацевтиці залежить від імпортної сировини. 99% виробництва птиці та 30% продукції голштинської молочної худоби залежить від імпорту. Насіння таких основних продуктів, як цукрові буряки та картопля, також здебільшого завозиться з-за кордону. Лише 30% верстатів в рф російського виробництва, а місцева промисловість не в змозі задовольнити зростаючий попит. У довгостроковій перспективі нездатність ремонтувати імпортне обладнання може остаточно обмежити зростання, йдеться у звіті.
Також за оцінками звіту, уже до 2025 року росію можуть залишити близько 200 тис. ІТ-спеціалістів.