Поточна аналітика

На росії усе більше проблем з продовольством

Днями уряд рф різко обмежив експорт зерна. Різко зменшено квоту на зерновий експорт на період з 15 лютого до 30 червня 2025 року до 11 млн тон порівняно з 29 млн тон минулому році.

При цьому вивозити за кордон дозволять лише пшеницю — на вивезення ячменю, жита та кукурудзи квота становитиме 0 тон.

Водночас через дію санкцій та викликаних ними проблем із постачанням холодильного обладнання в росії дорожчає молоко.

А скорочення споживання холодоагентів, що вводиться урядом, негативно вплине на зростання цін і обсяг молочної продукції, що випускається.

У Національній спілці виробників молока нарікають, що виробництво великого холодильного устаткування в росії відсутнє, а його імпорт в нинішніх санкційних реаліях вкрай дорогий та складний.

А віце-прем’єр Дмитро Патрушев нарікає на дефіцит картоплі на ринку рф.

Нещодавно він заявив, що звернувся до Мінекономрозвитку та Мінсільгоспу для опрацювання питання про імпорт картоплі з дружніх країн.

І хоч в уряді рф намагаються переконувати, що це зумовлено зростанням споживання росіянами через збільшення їх доходів, факти свідчать про інше.

Цьогоріч врожай картоплі в росії просто виявився на 20% меншим і знизився до 7,3 млн тон – одного з найменших за останні десятиліття.

Якщо додати до цього всього минулорічні проблеми із дефіцитом на російському ринку курячих яєць, а також нещодавнє зникнення з прилавків країни-агресора вершкового масла, то поволі вимальовується усе більш виразна картина системних продовольчих проблем підсанкційної економіки рф.

Спроби вирішення проблеми в одному з сегментів відбуваються в умовах, коли новий дефіцит виникає в іншій сфері.