Поточна аналітика

На тлі дефіциту коштів державного бюджету чиновники продовжують їх дерибан

В ЗМІ з’являється усе більше повідомлень про зловживання під час здійснення публічних закупівель. Зокрема, «Укрзалізниця» у 2,5 рази завищила ціну болтів, які лежали на складі ще до вторгнення. Інше повідомлення про те, що Маріупольська міськадміністрація, перебуваючи в Запоріжжі, оголосила тендер на суму 16,5 млн грн на купівлю фітнес-тренажерів для вуличних спортивних майданчиків.

Під час режиму дії воєнного стану діє Постанова КМУ №169, яка визначає публічні закупівлі під час війни. Постановою дозволяється не використовувати детальні процедури, визначені Законом України «Про публічні закупівлі» і відповідно систему «Прозоро».

Проте, під час війни, коли волонтери і громадяни збирають кошти для наших захисників, чиновники дозволяють собі неефективно витрачати державні кошти, ба більше, витрачати кошти на речі, які під час війни точно не пріоритетні.

Багатомільярдна допомога країн Заходу також витрачається практично без контролю з боку громадськості.

Варто, подібно до створеної Тимчасової спеціальної комісії (ТСК) щодо контролю за військовою допомогою, створити ТСК для контролю за бюджетними видатками,- у взаємодії з Рахунковою Палатою.