Поточна аналітика

На тлі різкого підвищення тарифів на електроенергію для громадян влада проводить тендери на сотні мільйонів без оприлюднення цін

Зокрема, як свідчить  розслідування   журналістів, 23 травня АТ «НАЕК «Енергоатом» за результатами тендерів уклало дві угоди з ТОВ «Атоммонтажсервіс» про будівельні роботи з реконструкції на Південноукраїнській АЕС загальною вартістю 468 млн грн.

Технічні специфікації включають поставку підрядником кабелів і проводів, більшість яких належить до систем, важливих для безпеки. Проте так і не оприлюднив підсумкову відомість ресурсів і кошториси, що може свідчити лише про значне завищення цін їх закупівлі порівняно з ринком.

Фірма отримала підряд без конкуренції, оскільки для участі в обох тендерах потрібно було надати аналогічний договір на будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи на електротехнічному обладнанні енергоблоків АЕС.

А менш як за тиждень, 28 травня за результатами тендеру Енергоатом підписав ще одну угоду із ТОВ «Атоменергоресурс» щодо робіт з підвищення пожежної безпеки кабельного господарства Південноукраїнської АЕС на 279 млн грн.

І знову та ж історія. Замовник не оприлюднив підсумкову відомість ресурсів та кошториси, що не дозволяє порівняти ціни будматеріалів із ринковими. А сама фіриа отримала підряд без конкуренції завдяки виписаним під неї умовпм його проведення.

Таким чином, фіксуються ознаки тенденції до приховування від суспільства цін матеріалів у тендерах Енергоатому. Причому це відбувається у той час, коли саме дефіцитом кощтів у виробників струму урядовці пояснюють різке зростання тарифу на електроенергію для й без того змучених мільйонів українських родин.

Якщо влада залишить ситуацію без належної реакції, то це свідчитиме лиша про одне – найвищі посадовці, включно із керівництвом держави покривають мародерську схему дерибану коштів на енергетиці замість того, щоб шукати ресурси для її відновлення після російських атак.