Поточна аналітика

На тлі російської агресії влада минулого року демонструвала цілковиту зневагу до захисників України та фінансування обороноздатності

Зокрема, як свідчать оприлюднені наразі Держказначейством найсвіжіші дані за 11 місяців 2021 року, низка видатків на сектор безпеки та оборони було виконано лише на 50-70%. А деякі, як от створення системи охорони морських кордонів, не фінансувалися взагалі.

Всього 18,7 із закладених 25,6 млрд грн було виділено на програми закупівлі, модернізації та розвитку військової техніки і озброєнь.

На будівництво житла для військовослужбовців ЗСУ було виділено менше половини запланованих на рік – 516,6 млн із  1 млрд 117,5 млн грн, прикордонників – взагалі лише 7,6 млн грн із 201 млн грн.

Всього 72,8 млн грн із 338,3 млн закладених в бюджеті було виділено також і на заходи із інженерно-технічного облаштування кордону.

0 гривень із 849 млн грн., запланованих на рік, було профінансовано за 11 місяців на програму створення системи охорони морських кордонів.

Усе це поряд із дивними заспокійливими заявами українських топ-чиновників, включно із самим Верховним Головнокомандувачем, дає усе більше підстав підозрювати нинішнє керівництво держави у свідомій роботі на агресора та підриві обороноздатності країни зсередини.

Натомість кошти «Великого крадівництва» були «освоєні» практично повністю…