Поточна аналітика

Напередодні візиту Блінкена в Україну в оточенні Зеленського – розбрат з метою відбілити свій імідж

Коли екс-радник президента Зеленського з питань співпраці з США почав розказувати в інтерв’ю газеті Time (США) 10 лютого 2021 р. про деталі переговорів команди Зеленського з тодішнім адвокатом президента США Руді Джуліані, це виглядало як те, що команда Зеленського відбілює себе в цілому за участь у таємних оборудках виборчої кампанії Трампа.

Проте інтерв’ю того ж Новікова для Цензор.НЕТ, де є прямі звинувачення А. Єрмака у співпраці з Джуліані, заява Рябошапки про те, що його відставка – небажання давати хід конспірологічним теоріям Джуліані, демонструє дещо інше – у середовищі прибічників Зеленського розпочалася внутрішньовидова боротьба, щоб відбілити свій імідж.

І чим далі буде просуватися справа Джуліані, тим більше ми будемо дізнаватися нового про задіяння оточення Зеленського у кампанії Трампа. Об’єктивно така участь оточення Зеленського – шкідлива Україні, вона підривала двопартійну підтримку США України.

Можна припустити, що у скорому часі ми будемо знати конкретні імена посадовців Офісу Президента України Зеленського, хто брав участь у підготовці прес-конференції Деркача для оприлюднення відредагованих плівок Байдена-Порошенка. Нагадаємо, що саме про це свого часу сказав екс-слуга народу О. Дубінський.

Разом з тим, досі Зеленський не вжив жодних заходів з притягнення до відповідальності осіб, які працювали на російські інтереси і послаблювали двопартійну підтримку України з боку США. Ми не маємо кримінальних проваджень щодо А. Деркача, проти якого як російського агента запроваджені санкції США, ми не маємо кримінальних проваджень проти Коломойського, який був залучений в антиамериканські ігри.

Найкраща відповідь Зеленського на справу Джуліані напередодні візиту Блінкена і Нуланд – відкриття СБУ кримінального провадження щодо осіб, які співпрацювали з ворогом – російською розвідкою, на шкоду інтересам України. Але саме на цей крок Зеленський не зважується.