Поточна аналітика

Настав час відповідальності Зеленського

На третьому році президентства Зеленському час нарешті припинити роздавати порожні обіцянки і почати пояснювати невиконання державних зобов’язань за діючими програмами.

На будівництво житла для військових ЗСУ в бюджеті на 2021 рік було передбачено 1217 млн грн, однак, за даними звітності Держказначейства станом на початок червня, фактично профінансовано видатків лише на 16 млн грн. Це ледь більше однієї тисячної (!) передбачених коштів. Для забезпечення житлом нацгвардійців було виділено лише 2,3 млн грн із 234 млн передбачених на рік.

Цілих 0 грн із 305 млн, закладених в бюджеті на поточний рік, було виплачено місцевим бюджетам субвенцій на виплату грошової компенсації для сімей ветеранів, які стали інвалідами 1-2 групи в результаті поранень або захворювань, одержаних під час безпосередньої участі в АТО.

Всього 11 із передбачених на рік 256 млн грн надійшло на заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, АТО та членів їх сімей (при здійсненні заходів із психологічної реабілітації), членів сімей загиблих (померлих) таких осіб.

Так само нічого не було виділено із закладених у бюджеті 248 млн грн компенсації на житло для внутрішньо переміщених осіб, які брали безпосередню участь у захисті незалежності та територіальної цілісності та брали участь в АТО.

Аж 0 гривень із 1,5 млрд грн надійшло на програму створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань у Національному інституті раку.

Ані копійки видатків після завершення першого семестру так і було здійснено за державними програмами «Нова українська школа» (закладено в бюджеті – 1,4 млрд грн), «Спроможна школа для кращих результатів» (закладено 1 млрд грн). Так само 0 гривень виділено із 150 млн грн субвенції місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти.

Повністю заблоковано фінансування видатків із Фонду Президента України на підтримку освіти, науки та спорту. З 500 млн грн., закладених на ці цілі у 2021 р., до початку червня не виділено жодної копійки.

Тим часом Володимир Зеленський продовжує піаритися на прожектах «університетів майбутнього», викладачам яких тепер, як колись усім учителям, обіцяють ті ж таки заробітні плати по 4 тис доларів на місяць.

Доля ж реальної освіти, особливо в глибинці, Зеленського не цікавить. Адже тут треба виділяти реальні кошти, які дерибаняться на «великому крадівництві». Тим часом він воліє зосереджуватися на роздачі чергових порожніх обіцянок.

Час нарешті взяти відповідальність і почати звітувати про причини такого зухвалого нехтування зобов’язаннями, які не лише на словах, але навіть у тексті закону України про державний бюджет, взяли на себе Зеленський та його «слуги».