Поточна аналітика

РНБОУ заради підтримки рейтингу

Події навколо скликання РНБОУ 26 лютого свідчать про те, що єдиною метою засідання є політичний піар президента Зеленського.

Анонсування проведення РНБОУ відбулося у відповідності з усіма медійними законами: у прайм-тайм у четвер було створено інтригу щодо теми і змісту п’ятничного засідання.

Відповідно до нього буде прикута вся увага ЗМІ, а ключові месиджі, які будуть поширені після засідання РНБОУ, обов’язково увійдуть до підсумкових тижневих випусків усіх телевізійних ЗМІ.

Наразі ми бачимо зловживання президентом Зеленським таким інструментом як засідання та рішення РНБОУ та використання його виключно з метою демонстрації активності.

У таких умовах реальний зміст та прийняті рішення вже не мають принципового значення. Хоча найпевніше, цей інструмент знову буде використано для тиску на політичних опонентів Зеленського або демонстрації його

Між тим, підстав для скликання Ради безпеки більш ніж достатньо. Це і ситуація з дотриманням прав людини у окупованому Росією Криму, і необхідність реагувати на фактичну відсутність перемир’я, ситуація з вакцинацією та новою хвилею захворюваності на коронавірус, ситуація в економіці, зрив оборонного замовлення та провал відносин з МВФ та багато-багато чого іншого… Наприклад, естонська Служба зовнішньої розвідки оприлюднила річний звіт, у якому йдеться про зростання ймовірності нападу російських військ на Україну та країни Балтії через територію Білорусі.

Однак це не цікавить президента Зеленського. Його цікавить катастрофічно падаючий рейтинг.