Поточна аналітика

Наявна співпраця з Китаєм консервує Україну як «сировинну колонію»

Риск инвестиций в недвижимость

За перше півріччя 2021 року Китай продав до України своїх товарів на $4,57 млрд. При цьому серед них $2,5 млрд становить продукція машинобудування, $110 млн – меблі, $99 млн – вироби із чорних металів, $73 млн – фармацевтичні препарати. Решту – інша найрізноманітніша промислова продукція.

При цьому з України до Китаю було продано товарів на $4,28 млрд. Однак майже вся вона складається із сировини: на першому місці руда – $1,82 млрд, на другому зерно – $1,24 млрд, на третьому олія та макуха – $0,8 млрд. Далі чорні метали (87 млн) та деревина (75 млн).

А продукція машинобудування в нашому експорті до Китаю становить лише $27 млн або менше 1% нашого експорту до Китаю і майже у 100 разів менше, аніж в Україні продається китайської продукції машинобудування.

Це типова колоніальна структура двосторонньої торгівлі, яка з часом лише погіршується.

І проекти, які Зеленський планує реалізувати в Україна за китайські кредити призведуть до того, що Україна купуватиме за китайські гроші ще більше продукції китайської промисловості та будівельних і інженерних послуг китайських компаній.

А самій Україні в результаті залишатимуться лише борги, і звісно ж хабарі причетним до такого «Великого крадівництва» посадовців із нинішньої влади.