Поточна аналітика

Найбільше фінансування з державного бюджету отримала сумнівна фірма, яка порушує технології будівництва та купує незаконно видобутий пісок у нелегалів

Компанія «Автомагістраль-Південь» отримала найбільше фінансування з державного бюджету на ремонт та будівництво доріг в рамках програми “Велике будівництво” у 2021 році – 23,3 млрд грн. Про це повідомляє видання “Наші гроші” з посиланням на дані системи “Spending“.

Це більше, аніж розмір усього бюджетного фінансування Державного оборонного замовлення України на увесь 2021 рік – витрати на закупівлю зброї, снарядів, танків, ремонт військової техніки та складів боєприпасів тощо.

Больше информации на портале Антикор: https://antikor.com.ua/articles/460579-

Слід зазначити, що назва «Автомагістраль-Південь» неодноразово з’являлась у публікаціях ЗМІ, присвячених корупції, картельним змовам та

У 2020 році компанія-фігурант понад 60 кримінальних справ «Автомагістраль-Південь» виграла найбільший у своїй історії тендер на понад 10 млрд грн на будівництво автодороги державного значення Н-31.

Щоб було зрозуміло: кампанія тіньового мільйнера Олександра Бойка за один раз отримала третину від усіх(!) тендерів усіх(!) замовників усієї(!) країни у цей період. Це більше річного (!) бюджету Міністерства культури (8,16 млрд грн).

ТОВ «Автомагістраль-Південь», яке виграло тендер на будівництво завершальних 29,5 км магістралі Н–31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка», запропонувавши всього на 2 грн. меншу суму від іншого учасника, але кладе цю дорогу з порушенням всіх мислимих технологій і стандартів, використовуючи значно дешевший доменний шлак замість міцнішого і довговічнішого гранітного щебеню.

Саме ТОВ «Автомагістраль-Південь» закуповує будматеріали за ціною у 5-10 меншою, від вказаної у документації, у піщаних нелегалів, які наносять непоправної шкоди довкіллю. Зокрема ними повністю знищено заповідну природну пам’ятку – гору Калитву.

  • Злочинці продають пісок «Автомагістралі» за 65 гривень за тонну. А у тендерній документації підприємство вказує 358,57 гривні за кубометр.

Як з’ясували журналісти «СтопКору», матеріали на «Велике будівництво» компанія бере з численних нелегальних кар’єрів. Власник земельних ділянок (близько 24), на яких копають пісок, – колишній очільник «Автомагістраль-схід» Дмитро Алмазов. Ця фірма спеціалізується на автошляхових роботах і через бенефіціарів пов’язана з будівельним гігантом «Автомагістраль-Південь». Владислав Животченко – сват Дмитра Алмазова. Ним було створено фірму-прокладку ТОВ «Філ Гуд Інкорпорейтед».  Ця компанія є власником ТОВ «Автомагістраль-схід», де до травня 2020 року керівником був скандальний піщаний нелегал Дмитро Алмазов.

Саме ТОВ «Автомагістраль-Південь» відповідає за експлуатаційне утримання того відрізку траси М-05 в Одеській області (274+435 –466+700 км), який обвалився внаслідок зсуву ґрунту у липні минулого року біля с. Троїцьке. Експерти стверджують, що головною причиною руйнування траси стало саме неналежне утримання «Автомагістраль-Південь» дренажної системи.

  • У результаті замість відносно дешевого ремонту системи водовідведення держава заплатила експлуатаційній контрі за масштабний (і коштовний) аварійний ремонт

І це лише окремі випадки лише по одній з компаній – улюбленців «зеленої влади».

Ймовірно суттєва різниця у вартості пішла на «підтримку штанів» політиків і чиновників, які прикривають усі ці злочини.

Наприклад, голови профільного підкомітету парламенту з питань автомобільних доріг та дорожнього господарства, а заодно – ліпшого друга Зеленського, Юрія Корявченкова, більше відомого як «Юзік».