Поточна аналітика

Найкращою відповіддю Заходу на російську ескалацію має стати різке і невідкладне збільшення підтримки України

Уже оголошене рішення кремля про анексію чотирьох регіонів України та підготовку до більш масштабного вторгнення завдяки проведенню мобілізації має отримати адекватну, а найголовніше – вчасну реакцію держав Заходу.

Країни G7, НАТО та ЄС, усі, хто прагне повернення до миру та стабільності у світі, мають невідкладно вжити усіх можливих заходів для того, щоб здатність України до самооборони та відновлення суверенітету і територіальної цілісності була посилена.

Потреби українських сил оборони давно відомі нашим партнерам. Однак ухвалені 20-21 вересня кремлем та його окупаційними адміністраціями на півдні та сході України рішення вимагають прискорення надання відповідної підтримки Україні.

До моменту, коли росія буде готова до нової масштабної навали проти України, важливо захистити українське небо, забезпечити українські сили оборони необхідною артилерією та бронетехнікою, іншими видами зброї. Важливо припинити відтерміновувати давно назрілі рішення щодо передачі українським військам сучасної західної авіації та систем ППО і ПКО.

За підтримки цивілізованого світу сили оборони України продовжують опір агресору. Однак нові виклики і масштаби загроз вимагають вчасного посилення українських спроможностей захищати не лише себе, але й мир у Європі.