Поточна аналітика

Некомпетентність і корупція влади мають наслідком бідності населення

Нещодавнє соціологічне дослідження Центру Разумкова свідчать, що дилетантство і корупція у владі може завести Україну до соціальної катастрофи і бідності.
На питання «Як змінилось Ваше фінансове (матеріальне) становище Вашої родини за останні два роки?» відповіли «погіршилося» 55,9%; «не змінилося» – 35,3%; «покращилося» – 7,5%., Важко було відповісти 1,2% опитаних. Тобто більше як для 90% населення ситуація або не змінилася, тобто покращення не відбулося, або вона погіршилася. Лише для 7,5% ситуація покращилася, і можна припустити, що це люди, які якимось чином пов’язані із владою.
Більше того, на запитання «Яка головна причина економічних негараздів в Україні?», респонденти надали такі відповіді: «Некомпетентність влади» – 39,1%; «Високий рівень корупції» – 35,4%; «Пандемія коронавірусу» – 10,2%; «Війна на Сході України» – 10,0%; «Інше» – 3,7%; «Важко відповісти» – 1,6%. Тобто маже 75% населення вважає, що економічні, і, як наслідок, соціальні проблеми в країні пов’язані із некомпетентністю і корупцією у владі.
Це найяскравіша оцінка економічної та соціальної політики уряду і всією влади «слуг» загалом. З одного боку населення біднішає, з іншого боку, неефективна економічна та соціальна політика уряду не призводить до покращення життя населення, а некомпетентність та корупція у владі призводить до погіршення ситуації. При чому списати усе не пандемію коронавірусу чи на війну на Сході України списати владі «слуг» не вийде: люди не вірять в те, що економічні негаразди в країні, пов’язані саме з цими явищами.