
Сьогодні Україна гостро потребує різноманітного озброєння, зокрема далекобійної артилерії, ППО та ракетних систем для ураження ворога на великих відстанях.
Значну кількість таких видів озброєння Україна була спроможна виробляти самостійно.
Проте представники чинної влади протягом майже 3 років, які вони мали до початку російського повномасштабного вторгнення у 2022 році, блокували виробництво тих зразків, які були створені до їх приходу на керівні посади.
Потреби української армії у переозброєнні цілеспрямовано ігнорувалися. У результаті чого вона виявилася значно гірше забезпечена, аніж могла і мала би бути за відповідального підходу і доведення до серійного виробництва апробованих у 2015-2019 роках зразків.
З огляду на це необхідним є аналіз причин саботажу переозброєння ЗСУ у 2019-2021 роках, встановлення винних у цьому посадових осіб та оцінки загроз від їх діяльності чи бездіяльності.
У тому числі з точки зору загрози продовження ними цілеспрямованої діяльності на підрив обороноздатності України в інтересах ворога , яка може тривати зараз чи в найближчому майбутньому.
Перешкоди для переозброєння української армії мають бути усунені, а винні у їх створені притягнуті до відповідальності.