Поточна аналітика

Непрофесійність та неефективність влади в управлінні підприємствами заганяє їх у збиток

За даними ЗМІ, у першому півріччі 2021 року підприємства Державного управління справами, які обслуговують Президента України та вищих посадових осіб, отримали сумарні чисті збитки на суму 10,9 млн грн. Про це свідчить зведений звіт про виконання показників фінансового плану підприємств ДУС.

  • Загальна сума кредитних зобов’язань підприємств на кінець півріччя 2021 року становить 1,5 млрд грн.
  • Для порівняння: за результатами 2020 року сумарні збитки підприємств ДУС сягнули 21,5 млн грн. Натомість 2019 рік завершений прибутками на суму 1,1 млн грн.

Ця інформація, як і інформація про збитковість інших державних компаній, свідчать про приховані масштабні розкрадання. Отримавши від Порошенка прибуткові підприємства, влада Зеленського довела їх до багато мільярдних збитків.

Але збитковість державних підприємств, як і неефективна робота чиновників Кабінету Міністрів аж ніяк не впливають на рівень їх зарплат і премій, які сягають сотні тисяч та мільйони грн в місяць. В той же час, попри майже сотню заходів влади, спрямованих на боротьбу з бідністю, половина працюючого населення потерпає від бідності.

За результатами першого півріччя 2020 року, рівень бідності за абсолютним критерієм (витрати, нижчі від фактичного прожиткового мінімуму) серед працюючого населення становить 42,4%. Тобто така частка працюючого населення не могла забезпечити гідне життя собі та своїй родині.

В бідній країні, під час війни, в країні, в якій величезний відсоток населення ледве зводить кінці з кінцями, неефективне управління і дилетантство, великі зарплати чиновників та керівників збиткових державних підприємств, і таке демонстративне паразитування на бюджеті і держмонополії, тобто на громадянах, є дикістю.