Поточна аналітика

Невігластво Зеленського в питаннях історії завдає втрат Україні

Висловлювання Зеленського під час візиту в Польщу про «плюси і мінуси СРСР» – це не лише незнання історії і байдужість до доль мільйонів постраждалих від радянського тоталітарного режиму, а й кричуще невідчуття політичного контексту. Говорити про «плюси СРСР» його найбільшим жертвам – вершина «дипломатичного хисту».

Говорити про «плюси і мінуси» держави, яка виморила твій народ за один рік голодом принаймні на 4 млн. фізичних втрат і привела до 7 млн. демографічних втрат, коли людей довели до канібалізму; яка розпочала нелюдські експерименти з масовим виселенням 2,5 млн. людей, яких віднесли до куркулів; масовими етнічними чистками українців-закерзонців, поляків, кримських татар; яка прийняла «закон про 5 колосків», де за кілька знайдених на полі колосків судили навіть дітей; яка кидала українців у такі загарбницькі війни як фінська, де за кілька місяців поклала майже 150 тис. вбитими і 200 тис. пораненими і обмороженими – таке може лише людина без жодним моральних бар’єрів, без жодних навіть натяків на людську емпатію.

Зеленський може не зупинятися – це саме може сказати і про Гітлера, і про німецьких нацистів – ця система, яка організувала справжні фабрики людиновбиства, мала прекрасну економіку, започаткувала виробництво «народного автомобіля» і мала найбільш гуманне законодавство щодо захисту тварин. А концтабори, газові камери, Бабин Яр, експерименти на людях – це «всього лише мінуси». Як ця ідея має бути сприйнята мільйонами родичів євреїв, українців, поляків, замучених в концтаборах?

Особливо вражає, що ця заява була зроблена в річницю, коли Україна 6 років тому вжила дієвих законодавчих кроків з засудження комуністичного і нацистського режимів. Йдеться про закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки», ст.3 якого чітко вказує: «Пропаганда комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму та заборонена законом».