Поточна аналітика

Невиконання державою своєї частини зобов’язань перед ветеранами вимагає реакції влади

Дані останнього опитування групи «Рейтинг» свідчать, що усе більше українців вважає, що держава не виконує своїх зобов’язань перед ветеранами війни з росією.

Якщо в серпні загалом 69% опитаних заявили, що держава достатньо підтримує ветеранів, то в січні – так думали уже лише 53%.

Найсильніше погіршилася оцінка ситуації у жителів західних регіонів, особливо тих, чиї друзі чи родичі пройшли через бойові дії.

Відповідні зміни у оцінці відповідальності держави перед ветеранами створюють підґрунтя для недовіри до держави та її здатності виконувати свою частину зобов’язань перед військовими. І в такий спосіб руйнується надійність тилу.

При цьому серед головних проблем, з якими стикаються ветерани, переважають ті, які цілком можуть успішно вирішуватися за відповідних зусиль органів влади.

Адже українці назвали найбільш поширеними проблемами ветеранів: психологічні розлади – 40%; проблеми з оформленням пільг – 29%; проблеми зі здоров’ям – 28%; проблеми з пошуком роботи – 27%, а також складнощі з отриманням медичної допомоги – 23%.

Цим проблемам відповідним органам влади просто потрібно приділяти більше уваги і не обмежуватися формальним підходом.

А на загальнодержавному рівні забезпечити необхідне фінансування та контроль за здійсненням програм з реабілітації та соціально-психологічної підтримки ветеранів.