Поточна аналітика

«Новий формат спілкування», або даремна трата часу: на своїй прес-конференції на жодне з важливих питань Зеленський не дав відповіді

Зеленський сьогодні не дав відповіді на питання, які 2 роки тому ставив на дебатах з Порошенком або зразу ж після вступу на посаду. Серед них:

Зеленський заявляв: «В Україні йде війна. От такий Ви головнокомандуючий». Зараз також йде війна, за січень-травень 2021 року кількість загиблих на Донбасі найвища за останні 3 роки. Зеленський мав би відповісти, який він головнокомандуючий.

Зеленський 2 роки тому «запитував», чому досі не знайдено підпалювачів складів і вбивць журналіста Шеремета. Підпалювачів складі досі не знайдено, з вбивцями Шеремета – ситуація «в мінус». Бо оголошені Зеленським вбивцями у грудні 2019 року Антоненко, Кузьменко, Дугарь сьогодні випущені з тюрми і виявилось, що жодних підстав для притягнення їх до відповідальності за вбивство Шеремета немає. Але люди в СІЗО вже відсиділи, Антоненко відсидів майже півтора року…

2 роки тому Зеленський розказував, що приведе нових людей у владу. Тепер виявилось, що з нових лише весільні фотографи, гвалтівник Іванісов, дрібний злодій Юрченко. А в Уряді – представники попередніх політичних команд. От і останнє кадрове рішення – на посаду міністра пропонується Любченко, податківець часів Януковича.

Зеленський заявляв 2 роки тому, що держдачі буде передано дітям. Держдачі на сьогодні не передані дітям, жодна дитина, там не живе. Натомість сам Зеленський з дружиною і своїми дітьми вселилися на держдачу в Кончі Заспі. Перед тим її з Держбюджету відремонтували за 300 тис.грн.

Те ж стосується кортежів і охорони. Зараз у Зеленського найбільший президентський кортеж за останні 7 років і найбільша охорона.  

Є і більш пізні обіцянки, які Зеленський прогнорував:

Рік тому на прес-конференції Зеленський публічно підтримав кримінальне провадження проти Порошенка нібито за державну зраду відкрите за заявою Деркача у зв’язку з розмовою Байдена і Порошенка. Сьогодні Байден президент США, Деркач – визначний в США російським агентом і проти нього введені санкції. Зеленський і далі вважає, що Байден брав участь у підштовхуванні Порошенка до державної зради?

Зеленський обіцяв, що Україна буде однією з перших, хто отримає вакцину проти Ковіду. Натомість Україна отримала її майже останньою в Європі. На прес-конференції Зеленський так і не пояснив чітко, як так сталося у майстрів спорту з боротьби з коронавірусом.

17 квітня 2019 року у інтерв’ю «РБК-Україна» Зеленський зокрема пообіцяв: «Я буду кожен день записувати відео до східних регіонів України і говорити їм: дивіться, НАТО – не звірюга, не проковтне вас. Дивіться, що це. Нехай люди думають, нехай почнуть читати про це, нехай почнуть вивчати».

З того часу пройшло два роки і місяць. Якщо вірити Зеленському, мало бути записано не менше 750 звернень. Не записано жодного.

Загалом, прес-конференція Зеленського на тлі незбудованого літака перетворилася на коштовний анонс святкування 30-ліття Незалежності.