Поточна аналітика

Новий пакет озброєння від США, вкрай важливого для продовження українського контрнаступу

Міністерство оборони США оголосило про новий пакет допомоги Україні у сфері безпеки вартість $500 млн. Це обладнання зі складів Міністерства оборони, що може протягом дуже короткого часу опинитися на полі бою.

Він включає ключові засоби для підтримки контрнаступальних операцій та посилення протиповітряної оборони.

Цей пакет допомоги є вже 41-м рішенням адміністрації Байдена про передачу Україні, починаючи з серпня 2021 року.

до цього пакету входять зокрема 30 БМП Bradley та 25 бронемашин Stryker (без деталізації по модифікації), неназвана кількість ПТРК TOW та керованих реактивних снарядів до M142 HIMARS, також неназване число ПЗРК Stinger і зенітних ракет до ЗРК Patriot.

Окрім того, США в цьому пакеті допомоги для України передають неназвану кількість артилерійських пострілів калібру 105-мм та 155-мм, протитанкових гранатометів AT-4, ПТРК Javelin та протитанкових ракет інших (не названих) типів, стрілецьку зброю та 22 мільйонів набоїв і гранат до неї.

Надзвичайно важливо, що в цьому пакеті допомоги США дають також авіаційне озброєння – невідому кількість керованих авіабомб JDAM та протирадіолокаційних ракет AGM-88 HARM.

Але найважливішими пунктами в цьому пакеті допомоги є “підривні боєприпаси та системи подолання перешкод”, іншими словами – системи розмінування, як то наприклад M58 MICLIC, або ж інше інженерне обладнання для боротьби з мінними полями рашистів.

Це буквально безцінна допомога для ЗСУ, яка потрібна тут і зараз для продовження контрнаступу.

Станом на 27 червня 2023 р. Сполучені Штати виділили на безпекову допомогу Україні вже понад $41,2 млрд з серпня 2021 р. (з початку приходу до влади адміністрації Байдена), з них – понад $40,5 млрд з початку вторгнення росії 24 лютого 2022 р.