Поточна аналітика

Опитування Центру Разумкова свідчить про нову оцінку виборцями ролі Порошенка як президента

За даними Центру Разумкова, серед кандидатів на посаду президента, за яких не проголосують за жодних обставин, респонденти називали Зеленського (31,9%), Порошенка (31,6%), Медведчука (24,7%).

Варто зазначити, проти Порошенка кілька років працювала ціла медіа-машина, яка щодня формувала по кілька фейків – починаючи від «вбивства» Порошенком брата, і закінчуючи «шкідливістю» формули Ротердам плюс, яка була одним з кращих управлінських ходів, що дав працювати українським шахтам.

А проти Зеленського ніхто такої медіа-війни не вів і не веде; більше того, провідні ЗМІ у більшості мовчать про топ-тем критики Зеленського, зокрема, замовчали тему офшорів Зеленського – за даними Інституту масової інформації не згадали про Зеленського в контексті розслідування матеріалів Pandora Papers або взагалі не написали про нього видання Коломойського і Ахмєтова – ТСН, «Сегодня», УНІАН, «Укрінформ» та «РБК-Україна».

Попри замовчування негативів Зеленського олігархічними ЗМІ, рейтинг підтримки Зеленського катастрофічно впав.

Тому, те, що Зеленський втрачає рейтинг – це суто народна оцінка.

  • Це оцінка майстра спорту з «великого крадівництва» в період пандемії, коли Україна – на другому місці знизу по вакцинації і один з світових рекордсменів по смертності від ковіду;
  • це оцінка Зеленського як повелителя тарифів, коли в опалювальний сезон Україна вступила з критичним запасом вугілля і газу, а одночасно – з відпущеним на волю тарифами.

Наслідки для Зеленського невтішні: вже зараз якби у другому турі президентських виборів опинилися чинний президент Володимир Зеленський та Петро Порошенко, то Зеленського підтримали б – 55,6% респондентів, які визначилися із вибором, а Порошенка – 44,4%.

Це означає, що досить 6% переливу виборців Зеленського, щоб на виборах переміг Порошенко. Як казав Лінкольн: «Можна довго обманювати небагатьох, можна недовго обманювати багатьох, але не можна нескінченно обманювати всіх…».