Поточна аналітика

Останні ініціативи влади свідчать, що у Зеленського діють за принципом «або віслюк здохне, або падишах помре»

Не маючи чим прозвітувати перед українцями за виконання розданих раніше обіцянок, у Зеленського перейшли до тактики, яка дозволяє уникнути відповідальності за невиконання нових «масштабних проектів».

Тепер як сам Зеленський, так і його урядовці та депутати малюють українцям масштабні «Нью Васюки», реалізація яких завідом цілком і повністю виходить за часові межі їх перебування при владі.

Не встигли українці забути щедрі обіцянки 10 тис, а чи то й 20 тис, доларів на кожну дитину завдяки «економічному паспорту» від Зеленського, як Шмигаль почав обіцяти 50 млрд доларів українським пенсіонерам через запуск обов’язкової накопичувальної пенсійної системи.

Щоправда, це вже потім виявляється, що і виплати за «економічним паспортом» 10 тис доларів на дитину можуть матеріалізуватися лише в кінці 2030-х років. І, щоб пенсійна накопичувальна система закумулювала 50 млрд доларів, потрібно теж почекати принаймні до 2038 року.

Відповідні прожекти влади цілком вкладаються в логіку обіцянок 4 тис доларів заробітної платні вчителям, закінчення війни завдяки тому, що «просто перестати стріляти», «зниження тарифів удвічі» чи підвищення прожиткового мінімуму до реального розміру. І це далеко не повний список красивих обіцянок, які Зеленський не збирався виконувати.

Проте за 10 тис доларів за економічним паспортом чи 50 млрд доларів в накопичувальній пенсійній системі Зеленський і його соратники навіть не збираються відповідати.

Буде це, чи ні, наприкінці 2030-х років, не матиме уже жодного стосунку до нинішнього президента та його «слуг». Адже вони стрімко втрачають залишки довіри українців і намагаються будь-що утримати владу бодай до чергових парламентських та президентських виборів у 2023-2024 роках.

Проте насправді обидві ці ініціативи принесуть втрати Україні й українцям уже найближчим часом. Адже і спрямування рентних платежів на економічний паспорт «прекрасного далекого», і такі ж сумнівні 50 млрд доларів у пенсійній системі до 2038 року будуть завдавати реальних і відчутних втрат українському бюджету та Пенсійному фонду уже найближчим часом.

Адже джерелом 50 млрд доларів до накопичувальної пенсійної системи стануть такі ж суми, недоотримані Пенсійним фондом або виділені з і без того дефіцитного бюджету. А кошти від ренти для економічного паспорту через 18 років просто не потраплять до бюджету нинішнього та найближчих років.

У результаті відчувати наслідки реалізації цих ініціатив українські громадяни та бізнес будуть уже зараз, а не в далекій перспективі. У вигляді недофінансування бюджетних програм, консервації мізерних пенсій, вимушеного посилення податкового тиску для компенсації втрати відповідних надходжень у бюджеті та ПФ.