Поточна аналітика

За останній рік «кінця епохи бідності» заборгованість по зарплаті бюджетників зросла на 25-80%

На сьогодні сума невиплаченої заробітної плати складає більше 3,136 млрд. грн., Варто нагадати, що у квітні 2019 року, коли Зеленський переміг на президентських виборах, заборгованість по зарплаті складала 2,46 млрд. грн. І пандемія тут не відіграє основну роль. Бо тенденції росту заборгованості по зарплаті при Зеленському з’явилися значно раніше – вже на 1 січня 2020 року загальна сума заборгованості по зарплаті становила 3034,4 млн. грн. Більше того, за останній місяць трохи менше 1 млрд. грн. заборгованості було погашено, насамперед, з рахунок кредитних ресурсів.

Тим не менше, заборгованість у бюджетній сфері, якій Зеленський обіцяв «золоті гори», і далі демонструє високу динаміку. Порівняно з 1 січня 2020 року, станом на 1 січня 2021, року заборгованість по зарплаті працівників системи освіти зросла на 25%, системи охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (в умовах пандемії!) – на 80%.

Нагадаємо, що вчителям Зеленський, згідно з його пропагандистським фільмом, робив великі аванси: «Щоб простий вчитель жив, як президент. А президент жив, як вчитель». А потім було зовсім «не кіношне» відео березня 2019 року, де на зустрічі Зеленського і «експертів» від освіти з команди Зеленського «експерт» Олександр Чубатенко і Сергій Бабак говорили, що зарплата вчителям в 4 тисячі доларів на місяць – «це абсолютно не є фантастикою, це абсолютно реальні цифри», а тодішній кандидат у президенти Зеленський радісно кивав на це головою.