Поточна аналітика

Парламент повинен працювати, ухвалюючи рішення у питаннях національної безпеки та економіки, а не покривати відпочинок «слуг»

В умовах безпекових і економічних викликів, які постійно збільшуються, Верховна Рада не має права на довгу перерву в засіданнях.

«Європейська Солідарність» вимагає невідкладно відновити засідання парламенту, щоб ухвалити першочергові рішення:

  • Про заборону діяльності в Україні російської церкви і її «структурних подраздєлєній», які продовжують шкодити Україні;
  • Про наведення ладу з будівництвом фортифікацій, заміни корумпованого «слуги» на чолі Тимчасової спеціальної комісії ВР з питань фортифікацій (найбільш професійно і відповідально спрямувати роботу ТСК на результат може Михайло Бондар), і посилення її роботи;
  • Фінансування армії за рахунок прозорого витрачання наявних коштів і ліквідації корумпованих схем та непотрібних витрат, а не підвищення податків для українців;
  • Мотивації і захисту військовослужбовців, зокрема права на звільнення зі служби.

Заборона православної філії фсб в Україні – одне з найбільш нагальних питань національної безпеки. На минулому засіданні Верховної Ради, за наполяганням «ЄС» мали поставити це питання і розпочати його розгляд. Голоси в залі були. Було більш, ніж достатньо народних депутатів, які готові були підтримувати і поставили свої підписи, щоб довести, що вони готові голосувати за цей законопроект», – сказав співголова фракції «ЄС» Артур Герасимов.

  • Він зазначив, що команда Зеленського з незрозумілих причин не поставила цей законопроєкт на розгляд. «Чи вони вважають, що не треба забороняти російську церкву? Чи якісь інші в них думки? Але не розуміння того, що це одне з ключових питань національної безпеки, приводить до того, що московські попи продовжують працювати проти України, знаходячись в Україні.

Суспільство має почути правду про корупцію на будівництві фортифікаційних споруд,- заявила народна депутатка з фракції «ЄС» Вікторія Сюмар.

  • З грудня минулого року ми говоримо про фортифікаційні споруди – це мав би бути пріоритет. До сих пір, ми не знаємо чому на Донбасі, після того як були втрачені фортифікації, збудовані у 2014-2015 році, нових якісних фортифікацій, які були б здатні захистити наших військових, так і не з’явилося. Просування російських військ на Харківщині, на Вовчанськ ставить перед нами питання чому це відбулося. Відбивати сьогодні надзвичайно складно ці українські міста, які зазнали атаки цього літа.
  • «Євросолідарність» вимагає, щоб ТСК, яка була створена за ініціативи фракції терміново відновила свою роботу, і її очолив Михайло Бондар.

Європейська Солідарність» пропонує спрямувати міністерству оборони України всі кошти дорожнього фонду, кошти від військових облігацій передати на потреби оборони та переглянути розподіл військового ПДФО – 30% віддати безпосередньо військовим частинам. Про це сказав народний депутат Ростислав Павленко.

  • Підвищувати податки за нинішніх умов – це вбивати країну. Це допомагати ворогові. «Європейська Солідарність» вважає такі дії неприпустимими. Для того, щоб забезпечити військових безпосередньо зараз кошти є. Але питання в тому, що їх спрямування і використання має бути ефективним і прозорим.

Співголова «Євросолідарності» Ірина Геращенко повідомила, що у фракції розробили законопроєкт, де зафіксована можливість звільнення з військової служби після 36 місяців, з яких половину – 18 місяців військовослужбовець провів безпосередньо на першій лінії, на фронті.

  • Друга позиція цього законопроєкту – це гарантії для військовослужбовців, якщо ти добровільно був прийнятий на військову службу за контрактом, то ти маєш право бути в цій військовій частині і підрозділі, куди ти подавався, а переведення таких військовослужбовців лише за їхньої згоди.
  • Геращенко наголосила на важливості питання гарантій військовозобов’язаних, які підпадають під бронювання. При вирішенні питання бронювання не може бути мобілізовано працівників військово-промислового комплексу, а співробітники ТЦК, правоохоронних і судових органів не можуть застосовувати до таких військовозобов’язаних примус.
  • Всі силові структури, ДБР, прокурори, поліція, вони мають 100% бронь. Дуже часто замість того, щоб займатися безпосередніми своїми обов’язками, грають в політичні ігрища, переслідуючи опозицію, активістів, слідкуючи за журналістами. Це ненормально. Тому наша позиція, що 50% тільки має бути тут броні в силових структурах, так само як це сьогодні є в державному секторі.

Саме цим мав би зараз займатись український парламент – а не покривати відпочинок «слуг», які, певне, дуже «втомились».