Поточна аналітика

Перетасовки у «команді Зе» не змінюють суті

Заміна міністра охорони здоров’я не змінює суті і принципів управління, якими послуговуються у «команді Зеленського»: безпорадність, непрофесійність, перекладання відповідальності на інших.

На жаль, Україна продовжує триматися у десятці «лідерів» серед країн Європи за добовою смертністю від COVID та за кількістю нових інфікувань. Але таке «чемпіонство» мало тішить.

За понад три місяці Україна вакцинувала лише мільйон щеплених однією дозою і трохи більше 100 тисяч – двома. За перші три місяці сусідня Польща щепила 11% свого населення, а Ізраїль – майже 59%.

При цьому новопризначений міністр Ляшко у стилі відставленого Степанова запевняє, що ще через три місяці, тобто до вересня, кількість вакцинованих якимось чином має збільшитись на 5 мільйонів, а до кінця грудня – ще на 18 мільйонів

Однак реалістичність таких обіцянок залишається під питанням, оскільки за процентом охоплення вакцинацією у “загальному заліку” країн Україна посідає 132 місце зі 178, між Нікарагуа та Соломоновими островами. 

На перших місцях за охопленістю вакцинацією перебувають відносно невеликі країни, такі Як Ізраїль чи Мальта. Але й великі країни, де у політиці не лише клоуни, теж попри труднощі справляються з вакцинацією.

У Великобританії першу дозу щеплення отримали 58% громадян, у США – 50%. Від них дещо відстають Німеччина, Італія та Франція, де рівень охоплення першою дозою приблизно – 37-43%. Росія, що вакцинує громадян продуктами власного виробництва, що мають проблеми з сертифікацією в ЄС, першою дозою щепила 11%.

У сусідній Польщі рівень охопленості щепленням вищий у в 15 разів! Там першу дозу вже отримали 35% населення. Вона йде одразу після Франції, Естонії та Швейцарії.

Вже зараз видно, що з такими темпами план вакцинації від РНБО та президента буде зірвано. 31 травня в Україні щепили трохи менше 14 тисяч. Тим часом у сусідній Польщі того ж дня вакцинували в 11 разів більше людей – 163 тисячі. Для того, аби вакцинувати 70% дорослого населення до кінця року, в Україні мають щодня робити в середньому по 100 тисяч щеплень. Тобто у 7-10 разів більше, аніж зараз.

От і виходить, як арифметичному законі – від перестановки доданків значення суми не змінюється. У результаті маємо таку ж безпорадність, яка загрожує колективному імунітету суспільства. І так мало не в кожній сфері управління…