Поточна аналітика

Петро Порошенко продовжує підтримувати українську ППО

Петро Порошенко спільно з волонтерами ГО «Справа Громад» передають підрозділам протиповітряної оборони ЗСУ екстрактори для різних модифікацій радіолокаційних станцій П-18. Це придбання посилить спроможності сил ППО знаходити та знищувати ворожі цілі.

Екстрактори перетворюють сигнал локаторів на те, що бачать «очі» протиповітряної оборони, і являють собою автомат, що замінює людину-оператора. Вони забезпечують приймання та обробку сигналів від будь-яких оглядових аналогових РЛС, автоматичне виявлення цілей і вимірювання їх координат.

Основні переваги:

 • повністю автоматична обробка сигналів;
 • висока надійність;
 • простота і зручність обслуговування;
 • використання апаратного забезпечення, доступного в торговельній мережі;
 • простий, дружній інтерфейс;
 • високі показники обробки даних;
 • покращення параметрів виявлення цілей;
 • мінімальні вимоги до радіолокаційної позиції;
 • низька споживана потужність.

Вартість обладнання – мільйон гривень. Як вже повелося, половину суми було зібрано українцями за підтримки ГО «Справа Громад», решта суми оплачена особисто П. Порошенком з дружиною.

Співпраця з ППО – теж вже традиція. Міністр оборони України Степан Полторак (2014-2019) в інтерв’ю «Обозревателю» свого часу підтвердив, що система протиповітряної оборони навколо Києва після 2014 року була переобладнана за кошти корпорації «Roshen». Відновлення було необхідним, бо до 2014-го проросійські агенти в керівництві України продали або знищили це озброєння.

Натомість за чинної влади, а саме 1 липня 2020 р., представники Державного бюро розслідувань (ДБР), шукаючи хоч якогось компромату на Порошенка та його команду по закупках в оборонній сфері, під час обшуків вилучили із зенітних ракетних бригад Повітряних сил ЗСУ в Хмельницькій, Одеській та Херсонській областях НВЧ прилади (клістрони), що є одними з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль. За даними прокуратури, клістрони, мовляв, були викрадені 2021 року в одній із російських військових частин. Але клістрони для С-300 виробляються тільки в Росії і не могли бути поставлені в Україну легально в умовах війни з РФ.

 • Командування Повітряних сил ЗСУ тоді виступило з публічною заявою, в якій звинуватило ДБР у спланованій акції, спрямованій на підрив обороноздатності держави, причому у той час, коли на кордоні з Україною ворог розгорнув величезне угруповання військ.

Частина клістронів за кілька днів була повернута після значного резонансу, якого набула ця новина. Але, як з’ясувалося, інша частина була повернена ЗСУ тільки на початку червня 2022 року!

 • Ще раз: минуло 100 найзапекліших днів війни, за цей час росія випустила по мирним містам понад 2500 ракет. Зазнали серйозних руйнувань багатоповерхові будинки, промислові підприємства, з-під уламків споруд рятувальники дістали не одну сотню поранених і десятки загиблих, в т.ч дітей. І лише тоді, через суд, вдалося повернути незаконно вилучені секретні прилади!

Напередодні повномасштабної війни, 25 січня 2022 р., ексглава Головного управління розвідки Василь Бурба у інтерв’ю «Українській правді» заявив, що цим висмоктаним з пальця «розслідуванням» прокуратура зірвала спецоперацію щодо поставок дефіцитних клістронів і підставила наших агентів у рф.

Це також свідчить, за його словами, про наявність російського агента високого рівня у керівництві держави.