Поточна аналітика

Підміна відстоювання українських інтересів дешевим позерством для відосиків загрожує катастрофічними наслідками для української економіки

Минуло менше двох тижнів після гучного візиту Володимира Зеленського до Польші, під час якого він запевняв в успішному вирішенні усіх проблемних питань та отримав орден від польських партнерів.

Серед іншого він тоді заявив, що під час переговорів із польським керівництвом вдалось знайти вирішення проблеми експорту українського зерна до Європейського Союзу, яким перед тим висловлювали незадоволення польські фермери.

Під час пресконференції з польським прем’єром Матеушем Моравецьким Зеленський заявив, що «Ми обговорювали питання щодо польських і українських фермерів. Ми знайшли вихід» і  додав, що «у найближчі дні-тижні ми остаточно вирішимо всі питання».

Однак у результаті Польща ввела заборону не лише на імпорт, але навіть транзит українського зерна. Яка, виходить, була узгоджена під час візиту Зеленського на початку місяця?

Понад  те – така демонстрація неспроможності захищати інтереси українських виробників призвела уже до ланцюгової реакції в всіх країнах-сусідах України у ЄС. Угорщина уже ввела заборону на імпорт українського зерна. А слідом за нею до аналогічних кроків готуються Словаччина, Румунія та Болгарія.

Позерство на камеру, як прояв давньої схильності до записування ефектних відосиків на шкоду реальному вирішенню проблем, почало грати проти інтересів України уже й на міжнародній арені.

Роль агросектору та експорту його продукції до країн ЄС різко зросла для України в умовах війни та проблем із зерновим коридором, занепадом інших експортних галузей економіки.

Це не лише питання виживання сотень тисяч українських селян, але й питання валютних надходжень для всієї країни.