Поточна аналітика

Плюралізм в одній голові

Уряд Зеленського-Шмигаля вкотре продемонстрував інформаційну шизофренію.

Спочатку міністр Степанов на нараді у Зеленського вирішив відзначитися і запропонував у вихідні вакцинувати від COVID-19 тих, хто записався через «Дію». Таку красиву пропозицію підтримав і президент.

Слідом за ними цю ідею поніс у маси прем’єр-міністр Д. Шмигаль, радісно повідомивши, що всіх охочих отримати щеплення від коронавірусу (станом на 11 – 535 951 особа), які записувалися в електронну чергу через застосунок «Дія»​, провакцинують уже 15-16 травня.

Однак того ж дня головний державний санітарний лікар, заступник голови МОЗ В. Ляшко спростував цю заяву. Він повернув казкарів Шмигаля та Степанова на грішну землю, нагадавши, що в Україні наразі нема навіть 500 тис. доз. (з обіцяних Степановим 48 млн.) вакцини, необхідних, щоб провакцинувати всіх охочих. А за повідомленнями ЗМІ, в Україні станом на 11 травня мало б бути ще приблизно 1,3 млн невикористаних доз вакцини. Хто тоді бреше?

Вочевидь, такими ж казочками є і благі наміри Зеленського провакцинувати «більшість населення» до круглої дати – 30-річчя Незалежності України.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, потужності української медичної системи наразі розраховані на 10 млн щеплень на місяць. Знову 10 млн – як і масок, доз вакцини та іншого, обіцяного Степановим та Зеленським…

Щоправда, середні темпи вакцинації, на які вийшли в останній час, становлять біля 70 тис. на день, або біля 2,1 млн на міс. Тобто для досягнення теоретичної цифри у 10 млн. на місяць потрібно вакцинувати майже уп’ятеро більше українців на день. А для цього потрібно працювати, а не піаритися на красивих цифрах.