Поточна аналітика

Податковий тиск на ФОПів та звичайних громадян посилюватиметься

Риск инвестиций в недвижимость

На тлі загального соціального напруження в країні, пов’язаного з поширенням коронавірусної інфекції, зростанням тарифів та цін у магазинах, влада продовжує податковий наступ на доходи громадян.

Так, лише за декілька днів в ЗМІ з’явилася інформація:

  • Податкова нагадує, що з 01 січня 2022 року значно розширюється коло суб’єктів господарювання (фізичних осіб-підприємців), якими мають застосовуватись реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій. При чому, необхідно завчасно реєструвати розрахункові операції та/або програмні реєстратори розрахункових операцій у контролюючих органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України.
  • У 2022 році власники нерухомості (квартир площею понад 60 квадратних метрів і будинків понад 120 «квадратів») заплатять податок вище, ніж роком раніше. Його розмір залежить від мінімальної зарплати. Якщо цього року платили з розрахунку минулорічних 4723 гривень, то у 2022 році врахують встановлену на поточний рік — 6000 гривень. Нараховується податок з 1 липня, а оплата проводиться за попередній рік. А вже у 2023 році в розрахунок братиметься мінімальна зарплата на 2022 рік, яку підвищують з 1 грудня 2021 до 6500 гривень.
  • Голова Податкової погрожує відповідальністю українцям, які не можуть пояснити походження статків. Українцям, які не візьмуть участь у одноразовому декларуванні, хоча мають статки, походження яких не можуть пояснити, загрожують проблеми з Податковою. До відома, 1 вересня в Україні почалася податкова амністія (одноразове добровільне декларування фізичними особами належних їм активів з подальшою сплатою одноразового збору до державного бюджету); спецдекларування триватиме один рік — з 1 вересня цього року до 1 вересня 2022-го; міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що після податкової амністії влада використовуватиме «непрямі методи визначення доходів».

Влада продовжує тотальний контроль за доходами громадян та представників малого та середнього бізнесу на тлі загальної безкарності представників «зеленої» влади. Зокрема, за повідомленням ЗМІ, у державних закупівлях були виявлені порушення на суму близько 35 млрд грн з числа коштів, виділених на боротьбу з коронавірусом. Таким чином, через «зелену корупцію», неефективну економічну та соціальну політику, проблеми з бюджетом будуть вирішувати за рахунок кожного громадянина.