Поточна аналітика

Поки говорили про «підвищення пенсій», у Зеленського вирішили урізати їх під приводом стягнення додаткової плати за доставки

Зокрема, 29 березня 2021 року уряд ухвалив постанову № 277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій…».

Цим рішенням передбачається, що уже з 1 вересня за рахунок Пенсійного фонду пенсії доставлятимуться додому лише тим особам старше 80 років та інвалідам 1 групи, які потребують постійного стороннього догляду.

Усі решта змушені будуть їздити забирати її самостійно або так само самостійно оплачувати послуги з її доставки.

Подібні обмеження ударять по найбільш соціально вразливій категорії пенсіонерів, які проживають у населених пунктах без об’єктів фінансової інфраструктури (банкомати, відділення пошти, тощо). Які при цьому зазвичай мають дороге та нерегулярне сполучення із населеними пунктами, де б такі пенсіонери могли отримати свої пенсійні виплати. Це призведе до значного зниження реально отримуваних такими пенсіонерами виплат. І це при тому, що 58% усіх пенсіонерів країни за даними ПФУ продовжують отримувати пенсію меншу від 3 тис грн – тобто значно нижчу, аніж ті 3475 грн фактичного прожиткового мінімуму, який навіть офіційно розраховує для них   Мінсоцполітики.