Поточна аналітика

Політичний егоїзм і недолугість «слуг» перекривають кисень Україні

5 листопада Володимир Зеленський підписав закон щодо збільшення видатків на закупівлю кисневих станцій для лікарень, що надають допомогу хворим на COVID-19. Такими повідомленнями з подачі пресслужби ОП були заповнені провідні українські ЗМІ.
Закон передбачає зміни в державному бюджеті на 2021 рік і створення двох нових бюджетних програм:
• «Централізовані закупівлі кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров’я» на 650 мільйонів гривень.
• «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами охорони здоров’я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій» на 150 мільйонів гривень.
От тільки ОП та ЗМІ мовчать про те, що ініціатором законопроекту була опозиція, а не Кабмін, який би мав опікуватися цієї темою. Адже ще навесні була відома критична ситуація з киснем.
Мовчать ЗМІ і про те, що відповідний законопроект 5460 було внесено ще 29 квітня, але монобільшість ігнорувала його розгляд, попори безумовно соціальну значущість, – лише тому, що це проект опозиції.
З середини травня Шмигаль та Ляшко ігнорували заклики підтримати законопроєкт про фінансування кисневих станцій. У липні опозиції вдалося наполягти на голосуванні. Але з того часу і до 4 листопада «зелений» парламент знову ігнорував прийнятий у першому читанні законопроект.
Значною мірою закон № 1858-ІХ був ухвалений не завдяки, а всупереч позиції пропрезидентської більшості. Долаючи спротив «Слуг народу», парламентським фракціям партій «Європейська Солідарність» і «Голос» вдалося зібрати необхідну кількість підписів для позачергової сесії, щоб врешті терміново розглянути законопроект про встановлення в лікарнях кисневих станцій.
Якби проект було ухвалено вчасно, лікарні в Україні отримали б вкрай потрібні кисневі станції якраз напередодні чергової хвилі захворюваності, а не зараз, кол вся країна задихається – через некомпетентність і непорядність чинної влади. Але ні, набагато важливішим для «команди Зе» виявися дерибан бюджетних коштів через «Велике крадівництво», кадрові перестановки чи імітація боротьби з олігархами. У цей час через недогляд уряду українські заводи з виробництва кисню зупинилися на ремонт, і Україні змушене була закуповувати кисень за кордоном. В обхід тендерних процедур зрозуміло…
Таким чином через політичний егоїзм та недолугість депутатів партії Зеленського та КМУ на їх совісті – тисячі людських смертей. Те, що Україна на чолі з «майстрами спорту по боротьбі з коронавірусом» займає перші місця у світі за кількістю смертей – теж наслідок політичного егоїзму «команди Зе». Але COVID і смерть не мають політичних уподобань чи упереджень.