Поточна аналітика

Політика Зеленського щодо «умиротворення» Росії лише розпалила апетити агресора

Панічна ситуація, яка панує сьогодні на Банковій у зв’язку з агресивними діями Росії на Донбасі і біля українських кордонів, має стати уроком дворічної бездіяльності команди Зеленського.

Зеленський має визнати – його інструментарій на кшталт «просто перестать стрєлять», «дивитися Путіну в очі», «зійтися посередині», «відведення військ», замовчування вбивств українських військових під час «режиму тиші» виявилися нежиттєздатними механізмами зупинки агресії Росії.

У квітні 2021 року президент Зеленський і його команда кинулися до США і країн ЄС по допомогу у зв’язку з концентрацією в окупованому Криму і біля кордонів України більше 100 тис.російських військових та інтенсифікацією обстрілів російськими найманцями на лінії розмежування.

6 квітня Зеленський за результатами розмови з генсеком НАТО завив, що «НАТО – це єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі. ПДЧ для України стане справжнім сигналом для РФ”. Того ж дня Зеленський в розмові з прем‘єр-міністром Канади Трюдо сказав, що Канада могла б посприяти отримати ПДЧ для України.

Варто відзначити, що чи не єдиний офіційний документ часів Зеленського щодо НАТО – проект Постанови про Заяву Верховної Ради України “Щодо першочергових кроків забезпечення євроатлантичної інтеграції України – набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору” (№ 2327 від 29.10.2019) був зареєстрований і прийнятий Верховною Радою – при тому його ініціювала фракція «Європейської солідарності». Кілька депутатів «Слуги народу» при цьому натиснули кнопку «утримався».

Напередодні цього рішення 25 жовтня 2019 року Міністерство оборони та Міністерство закордонних справ заявили про те, що Україна не буде подавати заявку на отримання ПДЧ, бо, мовляв, її вже подали 11 років тому – у 2008 році. Варто відзначити, що міністри оборони і закордонних справ – навіть формально – кандидатури 100% Зеленського, оскільки це єдині члени Кабміну, яких подає до ВРУ на призначення Президент України, а не Прем’єр-міністр.

Що казати, якщо навіть у своїй програмі, не дивлячись на конституційну норму про курс України на вступ у НАТО, Зеленський заклав умову – «вступу до НАТО лише через всеукраїнський референдум». А сам закон про всеукраїнський референдум Зеленський підписав лише 2 тижні тому – 8 квітня.

19 квітня, ході онлайн-зустрічі міністрів закордонних справ ЄС Україна заговорила про санкції ЄС проти Росії – це вперше з часів Президента України Порошенка. За всі два роки команда Зеленського жодного разу не згадала про санкції проти Росії. Більше того, Україна також самоусунулася від євроатлантичного діалогу про введення санкцій проти Росії у зв’язку з отруєнням Навального, Україна жодним чином не реагує на викриття російських агентів за вибухи на складі боєприпасів у 2014 році.

Петро Порошенко нагадав Зеленському, що РНБО, яку так активно сьогодні використовує Зеленський, зверталася 18 лютого 2015 року до Організації Об’єднаних Націй та Європейського Союзу стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки (звернемо увагу, через кілька днів після підписання Мінських домовленостей). Але за 2 роки президентства Зеленський жодного разу не згадав про цей міжнародний інструмент, який українська дипломатія під керівництвом Порошенка кілька років педалювала на всіх міжнародних майданчиках.