Поточна аналітика

Опитування від В.Зеленського

5 питань від Зеленського стали черговим прикладом того, як замість вирішення нагальних проблем країни президент та його команда займаються марнуванням ресурсів на імітацію.

  • Попри спроби приховати реальні витрати, за оцінками експертів, витрати на проведення опитування оцінюються в суму від мільйонів до десятків мільйонів гривень.
  • При цьому на виході – повний нуль. За даними моніторингових організацій і просто спостерігачів, опитування проводилося не більш як біля половини дільниць, не могло бути й мови про якусь репрезентативність, одні й ті ж люди мали можливість взяти участь у ньому в різних точках.
  • При цьому навіть представники команди нинішнього президента, як от голова ВР Дмитро Разумков, демонстративно відмовилися брати участь у цьому фарсі.
  • Коментарі представників «Слуги народу», наприклад керівника комітету ВР з питань фінансів, свідчать, що вони чудово розуміють, що йшлося лише про марнування фінансового ресурсу через забаганки Володимира Зеленського: «він не має ніякої юридичної сили, не є репрезентативним, але є побажання влади поспілкуватися таким чином з людьми».
  • Проте чи потрібне було українцям таке спілкування? Чи справді мільйони українців хотіли, щоб в розпал епідемії Covid-19, в умовах гострого дефіциту фінансових ресурсів для закупівлі необхідного обладнання для кисневої підтримки і реанімації важких хворих на Covid-19 мільйони і десятки мільйонів гривень витрачалися владою на так зване «спілкування».
  • Вимагаємо звіту про обсяг і джерела витрат коштів на «опитування Зеленського» і наполягаємо на тому, що такий звіт має супроводжуватися інформацією про відповідних таємничих спонсорів та про те, скільки коштів при цьому вони витратили на в рази важливіші зараз для країни справи – закупівлю ШВЛ, кисневих концентраторів, спонсорську підтримки медичних закладів для розширення кількості ліжок із підведеним киснем, тощо.
  • Адже жодного «спілкування» в результаті опитування не вийшло. Натомість реальне спілкування із владою відбулося так, як і мало бути – у вигляді результаті чергових місцевих виборів. В.Зеленський має почути уже другий сигнал українців. Першим стала петиція, якою понад 3 місяці тому українці закликали його виконати власні передвиборчі обіцянки і піти з посади після порушення законодавства. Однак В.Зеленський уже 3 місяці ховається від відповіді власному народу і не хоче «поспілкуватися». Тепер місцеві вибори стали уже другим сигналом.