Поточна аналітика

Попри фанфари про «договір з Пфайзером», укладено лише меморандум про наміри

6 квітня 2021 р. В.Зеленський громогласно оголосив, що Україна уклала договір з американською корпорацією Pfizer на постачання 10 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу.

Але підписано не зобов’язуючу угоду, в якій були би передбачені терміни і умови постачання, відповідальність за їх зрив. Підписано «Меморандум про наміри» – фактично, пам’ятну записку. Це означає, що «процес пішов» – але вся робота із залучення вакцин в Україну ще попереду.

Треба звернути увагу, що приблизно рік тому Зеленським була проголошена така ж гучна заява про скоре надходження до України 10 мільйонів тестів. Яких, схоже, не було. Адже в результаті у центрі громадського здоров’я спростували інформацію навіть про 50 тис. тест-систем ПЦР, про які через деякий час писали ЗМІ. Виявилося, що їх… аж 521.

Співпадіння?

А поки Зеленський та Степанов наввипередки розказують про «маємо намір», «плануємо закупити», «повинні провести переговори», «очікуємо отримати», Україна підтвердила ще одні їх слова: Ми таки чемпіони Європи. У 2 категоріях:

Добове число нових випадків – 13276.

Добове число летальних випадків – 430.