Поточна аналітика

Попри казки Зеленського, обсяги будівництва в країні обвалилися

Дані Держстату про результати будівельного сектора за перший квартал 2021 року свідчать, що будівництво інженерних споруд було на рівні на 28% меншому від показників першого кварталу 2019-го року.

Так само спостерігається і скорочення в житловому будівництві. Наприклад, у першому кварталі 2021 року його обсяги були на 8% меншими, порівняно із тим же кварталом 2019-го, що передував президентським виборам.

Критична ситуація із будівництвом житла є яскравим індикатором рівня достатку та доходів українців. Вона красномовно ілюструє, які насправді «зміни» відбулися в країні за два роки управління країною президента, який обіцяв кінець епохи бідності.

За часів президентства Петра Порошенка житлове будівництво в країні навпаки стрімко зростало, і в 2019 році його обсяги були майже на 42% більшими, аніж у 2014 році, коли він став президентом.

Якщо у 2013 р. в країні було збудовано лише 92,6 тис квартир, то у 2019 році уже 126 тис. Загалом же протягом 2014-2019-го було збудовано понад 692 тис квартир. Тобто близько 2 млн українців отримали нове сучасне житло.

Однак у 2019 році ця «епоха бідності» завершилася. Натомість тепер обсяги будівництва житла катастрофічно скорочуються, будівельні майданчики завмирають, нових будівництв закладається набагато менше, а старі банкрутують.

І усе це пояснюється надзвичайно просто – українці з кожним наступним місяцем мають усе менше впевненості у майбутньому, та й фінансових можливостей не лише для того, щоб збільшувати, але бодай утримувати на колишньому рівні купівлю житла.