Поточна аналітика

Попри те, що загроза дефіциту газу для внутрішніх потреб уже в лютому-березні стає дедалі виразнішою, його експорт з України триває

Нещодавно стало відомо, що Кабмін доручив Міненерго за участю «Нафтогаз України» та «Оператора газотранспортної системи» підготувати «плановий графік постачання та використання природного газу в розрізі споживачів з визначенням відповідних цінових показників» щотижня протягом осінньо-зимового періоду та починаючи з 13 січня.

Експерти не сумніваються, що йдеться про фактично перехід до обмеження постачання палива окремими споживачам в країні, навіть попри те, що через надмірно високі ціни чимало промислових підприємств уже не можуть купувати газ і зупиняють виробництво.

Проте, на тлі дедалі гострішого дефіциту палива для внутрішніх потреб та підготовки до обмеження його постачання українським споживачам, експорт блакитного палива за межі країни триває.

Зокрема лише протягом останнього тижня (з 11 по 17 січня) експорт газу з України склав майже 36 млн м3.

Зокрема як свідчать дані ОГТСУ, різниця між постачанням газу через точки виходу із ГТС України на західних кордонах та його надходженням через точки входу до української ГТС із території Росії становила відповідно:

  • 11 січня – 3,6 млн м3

  • 12 січня – 9,6 млн м3

  • 13 січня – 7,3 млн м3

  • 14 січня – 4,4 млн м3

  • 15 січня – 3,1 млн м3

  • 16 січня – 3,5 млн м3

  • 17 січня – 4,2 млн м3

Таким чином, замість того, щоб думати про долю українських громадян та економіки в умовах енергетичної кризи та закуповувати паливо для поповнення явно недостатніх запасів в українських ПСГ, влада сприяє їх спустошенню.

Хоча наразі уже відомо, що дефіцит палива може сягнути 2-3 млрд м3. І його може виявитися фізично неможливо імпортувати в необхідних кількостях в останній момент.

Тим більше, що Росія уже зараз знизила обсяги транзиту до 40% від передбачених укладеною наприкінці 2019 року гарантованих обсягів. Навіть попри те, що Україна оплачує усі 100%.

Потрібно негайно викупити у власників усі вільні обсяги газу, які є на території України та почати його імпорт для поповнення ПСГ, доки для цього є час.

Проте дії «слуг» Зеленського усе більше відповідають мародерській логіці. І це є справжня державна зрада, яка сьогодні вчиняється чинним керівництвом держави.