Поточна аналітика

Попри війну чиновники повернулися до купівлі дорогих іномарок та ще й за завищеними цінами

Зокрема, як свідчить журналістське розслідування, ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» 15 травня за результатами тендеру замовило легковий автомобіль Toyota Camry 2.5 Hybrid e-CVT вартістю 1,54 млн грн.

Він повинен мати круїз-контроль, клімат-контроль, іонізатор, систему допомоги під час паркування із камерою заднього виду з динамічними графічними підказками, передні та задні кутові сенсори паркування, підігрів задніх сидінь, а також тонування трьох вікон.

При цьому в салонах ця автівка у комплектації Elegance+  коштує 1,43 млн грн, проте замовлення від ДП «Державний експертний центр МОЗ» дісталося виконавцю без конкуренції. Тим часом саме проходить також купівля партії з автомобілів Тойота Камрі для КМДА по ціні 1,18 млн грн. Ці автівки з бензиновим двигуном на 25% дешевші від гібридної Тойоти для експертів МОЗу.

В ДП «Державний експертний центр МОЗ» вирішили повернутися до купівлі дорогих автівок в умовах дефіциту коштів в бюджеті на другому році війни навіть попри те, що попередні недешеві автівки поповнили їх автопарк лише 2 роки тому.

Зокрема у 2021 році  це держпідприємство замовило позашляховик Skoda Superb Style за 1,29 млн грн і седан Toyota Camry Premium за 1,17 млн грн, а також два фургони Citroen Berlingo на 1,17 млн грн.

Тим часом у ЗМІ періодично потрапляє інформація, що під час реабілітації та лікування військовослужбовців у закладах МОЗ їм радять докуповувати ті чи інші засоби та препарати, якщо вони хочуть отримати якісне лікування, а не те, що «входить в бюджетний варіант».