Поточна аналітика

Попри запевнення «слуг», ситуація в енергетиці країни дедалі критичніша

Риск инвестиций в недвижимость

Як свідчить звітність «Укргазвидобування», за 9 місяців поточного року було видобуто газу на 0,5 млрд м3 менше, аніж за той же час 2020-го і майже на 1 млрд м3 менше, аніж за 9 місяців 2019 року, коли слуги лише прийшли до влади.

Запаси вугілля на складах ТЕС не лише в 4 рази відстають від передбачених Міненерго планів (2,6 млн т на 10 жовтня), але й стрімко скорочуються. Якщо 8 жовтня йшлося про 716 тис т, то 11 уже лише про 667 тис т.

При цьому видобуток вугілля також зменшується. Наприклад, лише у липні-серпні видобуток енергетичного вугілля зменшився на 215 тис т. Даних за вересень наразі не опубліковано, однак навряд чи ситуація кардинально поліпшилася.

Водночас, з регіонів уже надходять повідомлення про відсутність у місцевих органів влади можливостей для опалення медичних закладів, шкіл та садочків.

  • Зокрема мер Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що в місті усі ці заклади досі не мають опалення через високу ціну на газ. Адже, за його словами, якщо раніше була домовленість про ціни на газ для них по 7-8 гривень за кубометр, то тепер виходить – за 30 грн. І в результаті мова йде про мільйони гривень додаткових коштів.

Якщо «слуги» не змогли сформувати достатніх запасів газу за низькими цінами, призвели до різкого зниження внутрішнього видобутку і спустіння вугільних складів на ТЕС, то мають принаймні взяти на себе відповідальність і компенсувати місцевим бюджетам додаткові витрати на оплату енергопостачання за шаленими цінами.